Põnev lugemine

Nagu arvata oli, on koolialgus alanud vaevaliselt. Minu omad lihtsalt ei suuda tulla toime režiimimuutusega ja siis peab kogu pere tujusid taluma.

Siit sujuvalt poolelioleva raamatu juurde. Väidetavalt on igal neljandal 40-50-aastasel naisel depressioon, olles sellega kõige rohkem depressioonis olev vanusegrupp. Samas räägib raamat, et emotsioonid tuleb välja elada (nagu seda lapsed teevad), mitte endasse peita. Ja mida õpetavad kõik lastekasvatusraamatud? Jää rahulikuks, kui lähed närvi, siis mõtle, miks sa lähed närvi ja muuda seda. Tee teraapiat ja ära edaspidi enam mine närvi. Ära sa jumala eest nuta, ei vannitoas ega ammugi mitte avalikult jne. No ja nii see depressioon tulebki, sest selleks vanuseks on juba oma emotsioone piisavalt alla surutud. Muidugi lihtsalt minu meelevaldne järeldus.

Lisaks hakkasin eile mõtlema, millal minu emotsioonid ära kadusid. Ma isegi südamest naeran väga harva. See ongi juhtunud hiilivalt peale laste sündi, nüüdseks siis 11 aasta jooksul.  Kusjuures ma ei ole suutnud tuvastada,  mis nipiga me neid emotsioone blokeerin. Võimalik, et vahetan kõik süütunde vastu, sest selle vahetuse ma tuvastasin. nii et minu teoorial võib tõepõhi all olla küll. Nii põnev.

Aga eile tegin tööd ja raamatut lugeda ei jõudnudki.

Aa, see põnev raamat on:

Valgus tunneli lõpus. Üllatavad tõdemused depressiooni kohta ja kuidas end alatiseks selle haardest vabastada.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.