Head pühad küll

Teate, kui vähe on halvaks tujuks vaja? Või on see masendus, pettumus, taas läbikukkumine? Igal juhul ma tunnen ennast halvasti ja läheks meeleldi üksi kasvõi matkale. Aga teen igal pool head nägu ja ei lähe kuhugi.

Põhjus õperaja kiri, et vaja vestelda, sest lapsel on sel õppeaastal mitmeid muresid tekkinud. Jah, me ei saa ühtegi nädalat ilma märkuseta, et segab tundi. Selle peale oleme andnud nädalase ekraanikeelu ehk siis igavese. Peale mida pean ma hoidma oma telefoni alati taskus ja kodust lahkudes võtma arvuti juhtme kaasa, sest selle aku õnneks üle paari minuti vastu ei pea. Ei ole aidanud. Ühe sõnaga keelde või reegleid ei pea ta millekski. Ei saa ka aru, mis on hea või mis halb.

Lisaks on kogu aeg midagi kodus. Jah, ma ei pane asju kotti ja ei kontrolli, küll aga tuletame pidevalt asjade kotti panekut meelde ja ta vannub alati pisarailmi, et see on tehtud. Tulemuseks taas märkus.

Lisaks oli viimane matemaatika kontrolltöö punane. Ta ei olnud kuulanud, mida tegema peab ja ammugi ei lugenud ise, vaid tegi töö väga ruttu valmis. Alguse ja lõpu aja oli õpetaja märkinud. Neile hindeid ei panda, aga kui pandaks, oleks puhas kaks.

Ta ei suuda ka kodus ühele asjale keskenduda ega paigal püsida. Isegi söögilauast on vaja korduvalt ära käia, lambist kuhugi pikali visata, kogu aeg midagi näppida. Ehk siia dr google andmetel hüpi. Kõike seda võimendab magus, mida meie igatpidi piirame, aga koolis on puhvet, kust saab ainult magusat ja kus kõik käivad ning nendelt saab norida. Olen korduvalt olnud kogu klaasile kirjutamas, et nad lastele kodus räägiks, et nad talle mitte midagi ei annaks, aga häbi on. Teised kõik võivad ja nendega ei juhtu midagi.

Jah, häbi on ja süü on. Endiselt süüdistan ennast ega suuda välja mõelda, mida ma valesti tegin. Kas raksetest beebidest kasvavadki rasked lapsed või oleks ma saanud midagi teha? Ma tean, et ma olin 6 aastat oma elust zombi ja mitte kõige adekvaatsem. Või on ikkagi liiga vähe kommi ja nutiseadmeid, sest teised kõik võivad isegi koolis vahetunnis telefonis passida, hilisest õhtust rääkimata.

Loodan, et sealt vestlusest ei kooru nüüd välja veel midagi, mida ma ei tea. No et valetab või varastab või kiusab teisi, aga ega ei imesta millegi üle. Aga enne tuleb veel mõnda aega marineerida.

Head pühad küll 😢

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.