Tühjakspigistatud sidrun

Ma pean vist laskma kusagil oma tervist kontrollida, sest ma ei tea, mis mul viga on. Jälle väsisin liiga ära ja eile murdusin meie koduse olukorra käes ning olin valmis lahutamise avalduse välja printima. Saaks vähemalt kaks nädalat igas kuus natuke kergemalt.  Ja ma ei suuda kontrollida seda hetke, mil ma peaks midagi tegemata jätma ja puhkama. Ja seda juhtub päris mitu korda aastas. Tegelikult ma hakkan enne seda hetke juba mitu päeva varem imelikes kohtades eksima ja see peaks olema ohu märk.

Täna öösel magasin 10,5 tundi. Ma ei ajanud ennast voodist välja, kui lapsed kooli läksid. Praegu on tuba tühi, tähendab said kolmekesi hakkama küll. Üldiselt on kõik kodused asjad minu teha ja ajada, sest no kodune ema ikkagi, kes perele suur midagi sisse ei too.

Meil ju üks kasvatusraskustega laps, kes võtab tõenäoliselt mitme tavalise lapse jagu energiat. Abikaasa väidab, et tema on ka väsinud ja talub seda olukorda veel vähem.  Seega raske arvata, kes peab taluma. Mõlemad korraga me ära minna ei saa. Eile plahvatas pomm täiesti süütus olukorras hommikuse pannkoogilaua taga, aga hüsteeriahoog, kisa ja julmad süüdistused pooleks päevaks olid kindlustatud. Ja see on nii väsitav, et terve pere peab lapse pärast olema kogu aeg valvel, andma kompromissitult järele, käima mööda nööri. Ja mina ei jaksa olla lõputult kõigis maailma hädades süüdi.

Kurta loomulikult ei tohi ning abi pole mitte kunagi olnud mitte kusagilt saada. Keegi lihtsalt ei mõista või ei kuula või ei oska ma/me ennast arusaadavaks teha. Eile tuli just jutuks, et ühed tuttavad sotsiaalmeedia andmetel kahekesi puhkusel. Me pole 11 abieluaasta jooksul kahekesi kuhugi saanud. Nii et tõenäoliselt tuleb lahutus. Katsumused alati ei liida.

Aga lahutuse korral peaks ma kuhugi Paldiskisse elama kolima, sest mujale ma korterit osta ei jõua. Meil on varalised suhted enne abiellumist fikseeritud ja näiteks korteri raha müügi korral pooleks ei lähe. Lihtsalt siis ma ei teadnud, et 10 aastat valesid valikuid ei võimalda endiselt edasi möllata ja mingit puhvrit tekitada.

Näiteks tagantjärele tundub, et otsus tööle tagasi mitte minna ja hakata oma äri ajama, tuli sellest, et ma olin otsustamise hetkel lihtsalt liiga väsinud selleks, et hakata veel lisaks tööl käima. Peale selle, et esimene on kasvuraskustega, tegi teine esimesed neli eluaastat igal ööl vähemalt korra mingit tralli, mis vajas voodist üles tõusmist ja sekkumist (tavaliselt rohkem). Ja tolleks hetkeks ei olnud ma juba 5 aastat saanud korralikult magada. Enamik inimesi pole iial pidanud midagi sellist läbi tegema, aga mina ei mäleta oma laste lapsepõlvest suurt midagi. See on olnud ainult üks suur ellujäämine.

Seda, kuidas mul oma ettevõttest ei ole midagi välja tulnud, sain ma teada neljapäeval, kui esitasin järjekordse majandusaasta aruande. Nii enam jätkata ei ole mõtet.

Ehk peaks õppima selgeks, kuidas inimestele näidata, et peale ilusa elu on ka teistsugust olemas. Õppida ära, kuidas raskes olukorras tulemuslikult abi paluda, sest sul ei ole siis jaksu aina üle ja uuesti seletada. Seda kõike teistele õpetama hakata ja kui sellest hakkab raha sisse tulema, siis maailmas ei olegi asjad nii roosilised, kui pealtnäha paistab.

Aa, seda tervisekontrolli mainisin alguses selleks, et äkki siis selgub, et mu väsimusel on  mingi muu põhjus, kui lihtlabane ületöötamine või laiskus. Sest kodune ema ei saa ju lihtsalt läbi põleda.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.