Sügisene koolivaheaeg

Koolivaheaeg on peaaegu läbi ja mina kordan ennast taaskord ehk siis kuus päeva lastega ninapidi koos ei ole kvaliteetaeg. Tahaks juba teha midagi nii, et keegi seljas ei ela. Isaks olen kadedusest roheline, kui keegi jälle kirjutab, et lapsed olid vaheajal vanaema juures. Minu elus pole veel ühtegi sellist vaheaega olnud ja tõenäoliselt ei tule ka.

Aga, niisiis käisime Riias. Ma olen Riias täitsa palju käinud, aga niimoodi jala ei ole ringi trampinudki. Päris palju jõudsime lihtsalt läbi käia. Mingid aastad tagasi ööbisime seal lastega kaks ööd, aga suurt midagi ei mäleta. Tõenäoliselt käisime lihtsalt ööbimas ja päeval olime linnast väljas. Hea mõte, onju.

Selle trampimisega ma Riiat veel armastama ei hakanud, aga kerge huvi juba tekkis. Parke tundus palju olevat ja tahaks näha, kuidas need suvel või kevadel välja näevad. Ehk siis, kui kunagi üksi lähen, hakkan armastama ka.

Huvipunktidest meeldis mulle ja tundub, et ka lastele, kõige rohkem Riia loodusmuuseum – neli korrust ajalugu, kivimeid, topiseid (absoluutselt kõik Läti loomad olid olemas alates hiirtest ja nahkhiirtest kuni põdrani välja) ja loodust. Viies korrus oli tootmise arengule suunatud, aga see oli neist kõige igavam. Ja kõik see maksis meile kolmele 5 eurot.

Illusioonide muuseum oli nagu sellised kohad ikka. Õnneks paar uut trikki ikka oli ning mulle isiklikult jättis kõige nõrgema mulje teaduskeskus Zinoo. Otsisime üles ka Riia kõige suurema ja vist ka uuema mänguväljaku, aga seal olid pooled asjad kinni. Muljetavalav oli ratturitele/tõuksidele mõeldud ala, aga seal pole ilma muidugi midagi teha. Ja terve päev läks muidugi Jurmala veepargis, kui peale meie olid kavalad olnud veel terve hulk teisi eestlasi, nii et esimene pooltund tuli juba algatuseks ukse taga sabas seista, et oleks juba soojendus tehtud igal pool mujal sabades seisma. Kõigest lähemalt blogis pillevaljataga.com , aga mitte veel täna.

No ja nüüd käisime muidugi Hiiumaal ka ära. Mulle sobis hästi, et jalgrattavõistlus ära jäi, siis oleks pidanud hoopis Põlvas olema ja teab millal maale oleks saanudki. Sõidu mõttes suurt vahet ei ole.

Muide, see kaks kuud ringijooksmist on hiilivalt ikka väga ära väsitanud. Magasin need kaks ööd Hiiumaal õues ja mõlemal ööl pea 10 tundi jutti. Mis siis, et oli päris korralik torm ja täna öösel sadas vihma ka ehk taustamüra korralik (aga uinutav).

Aga hea oli see, et vähemalt Riias ei mõelnud ma kordagi tööasjadele. Välja arvatud siis, kui helistati muidugi, aga peale seda oli telefon lennurežiimis, kui ei olnud just vaja kaarti uurida 😀

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.