Alberobello

See oli unistus ja seal tuli ära käia. Google ütles, et rong läheb 2 km kauguselt ja kell 10. Kaapisin sinna õnneks varuga. Jaamas oli teisi turiste ka, kellele mingi kollases vestis mees seletas: “No train”. Ja saatis tagasi bussi peale. Nii et jälle kilomeeter tagasi. Õnneks märkasin silmanurgast Alberobello bussi. Lähemal vaatlusel selgus, et palju rahvast ja kõigil piletid käes. Tähendab bussist osta ei saa. Ruttu üle tee jaama, automaat õnneks jälle mehitatud. Võtsin mingis meeltesegaduses kohe tagasisõidupileti ka.

Tagasi bussi juures selgus, et buss täis ja järgmine läheb alles 3 tunni pärast. Pressisin ennast peale. Asi see siis üks tund bussipõrandal istuda.

Kogu bussitäis pandi maha mingis suvalises kohas. Konks oli see, et buss pidi samast kohast tagasi minema kell 15.25. Kell oli umbes 11.08. Märkisin siis punkti igaks juhuks kaardile ära ja trulle vaatama.

Äge oli see, et see linn on taas võimsam, kui ma arvasin. Ei ole ainult paar maja, ikka palju on. Aga olgu see asi nii ilus, kui tahes, turiste oli väga palju ja palav hakkas seal kitsastel tänavatel ka, nii et peale kaht tundi hulkumist oli tunne, et aitab küll. Kuna Google ei öelnud tagasisõiduvõimaluste kohta enam midagi, otsustasin jaama oma silmaga vaatama minna. Siin muudmoodi ei saa.

Ja selguski, et läheb rong. Ning vahel on kasulik blond ka olla. Lubati selle sama bussipiletiga minna. Aga ära hõiska enne õhtut. Mingi värk nende rongisega siin ikka on. Pandi mind Polignanos maha ja kästi Bari bussi peale minna. Üks abivalmis kohalik proua võttis senjora turista käekõrvale ja lubas bussi viia. Ainult et buss jäi muidugi hiljaks. Siin igas peatuses reisisaatja, see andis teada. Ning kui see buss lõpuks tuli, jäi ta teist samapalju veel tagasisõidul graafikust maha. Igal juhul sain sama raha eest kaks korda kauem sõita ja ajaliselt ei võitnud mitte midagi. Kui mitte arvestada seda, et mugav buss oli ja põrandal ei pidanud istuma.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.