Polgnano a Mare

Tänane hommik tervitas tõesti palava päevaga ja otsustasin plaani muuta ning hoopis randa minna. Mõeldud-tehtud.

Enne aga mõtlesin vaadata, kuhu oma tänav viib. Mere lähedale küll, aga kõik on kinni ehitatud. Korra dattusin Bari vanalinna ka ja siis mööda rahvast täis peatänavaid raudteejaama.

Hea on see, et osad piletiautomaadid on mehitatud. Sain 5 eest edasi-tagasi pileti Polgnano a Maresse ja teada, et pilet kehtib kogu päeva ja tuleb enne rongi minekut automaadis komposteerida. Seda olin Tripadvisorist enne ka lugenud. Issand, mida ma loen, onju.

Kui seal sabas passisin, läks rong ära. Iga poole tunni tagant peaks tulema uus. Aga millegipärast ei tulnud. Tuli mingil suvakal ajal, ühtegi silti ei ole. Inimesed, kellelt küsisin, ütlesid, et saab küll.

Rongis ikka ühtegi infotahvlit ei ole ja keegi midagi ei räägi ka. Google positsioneerimine hangus ka juba Baris ära, aga õige rong oli ja õiges peatuses sain maha ka. Kolasin seal ringi ja isegi selle unistuste ranna leidsin üles. Tōesti uhke oli. Ja vesi oli megasoe, aga soolane. Pärast peesitasin veel tükk aega kaljul ja käisin veel ujumas. Väidetavalt oli 28 kraadi sooja.

Tagasi tulles mõtlesin natuke süüa, aga kõigil viieni siesta. Nii sõin mingit kallist, aga toitvat, rasvapirukat. Tagasitulek läks juba lihtsamalt, kuigi rong jäi jälle hiljaks. Käis ka piletikontroll, aga ma nagu vana kala, ei olnud midagi valesti teinud.

Homme uus kohtnja mingi teise firma rong, mis ei tundunud nii logu. See maakonnasisene on ikka eriline ront. Käisin täna oma ootamise ajal seal perroonil ka, aga kas automaadist jagu saan, ei oska arvata. Sain teada ka, et otserong käib umbes kord tunnis. Google seda ei ütle, suunab mingitele ümberistumisega reisidele. Isegi otse on tund aega sõitu. Kui õhtul aega üle jääb, tahaks kohalikus rannas ka käia. Peaks liivane olema.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.