Endale pähe andmisest

Mul on nüüd teadmine, et endale pähe anda ei tohi.

Enamik meist annab. Kogu aeg. Tuleb see kust? Ühelt poolt lapsepõlvest – koolis sa ei tohi midagi teha liiga aeglaselt, valesti või isegi mitte oma moodi või hoia selle eest, et üldse jääb tegemata, kohe said pähe. Eks tegemata asjade eest sai ka kodus omajagu. Nüüd ei pahanda enam keegi väljaspoolt, vaid mõte pahandab endaga ise.

Näiteks sotsiaalmeedia,  mille kohaselt need, kes ennast näitava, on tublid, targad ja osavad. Kuidas mina ei ole, ah? Ja siis veel see, et mulle isiklikult jooksevad pidevalt ette mingid koolitused, mis aitavad sul olla produktiivsem, teha parem päevakava, planeerida aeda veel paremini. Kogu aeg tiksub peas mõte, et sa pead olema parem, tegema rohkem, tegema ilma vigadeta, sest teised ju teevad. Sest mul pole ju selliseid tulemusi, seega ei teinud piisavalt või õigesti.

Õnneks suudan vahel mõtte sabast kinni saada ja endaga pahandamine jääb ära. Näiteks täna hommikul. Et kuidas ma nüüd istun siin, joon kohvi ja vahin arvutis, kui oleks vaja teha seda teist ja kolmandat. Alles eile ma ei teinud midagi, vaid kolasin terve päeva Kõrvemaa metsades ja rabades. Jah, vaimule ja kehale on see suur pai ja see ongi tegelikult oluline. Kõvasti olulisem, kui kodus õmblusmasina taga või koduses majapidamises midagi korda saata. (Muide, täna öösel nägin unes, et ma lõikasin kogemata päris mitu kostüümi katki ja seda tunnet, et nende uuesti õmblemine võtab üsna palju aega, mäletan siiani, seega õhtul ikkagi andsin juba endale pähe).

Lihtsalt otsusta, tee ja kiida ennast selle tegemise eest, mis tehtud sai. Väikeste sammude haaval oled sa iga päev kaugemal kui sa oled eile.

Selle peale lähen teen omale teise kohvi veel. Ja küll ma päeva jooksul mõne väikse asja ka ikka ära teen. Mis siis, et pühapäev 😀

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.