Ühistranspordiga orienteerumine

Kuna nädal tagasi kujunesid asjad nii, et sel nädalavahetusel olen täiesti plaanitu ja linnas, otsustasin esimest korda proovida ühistranspordiga orienteerumist. Kuna emotsioon on pigem negatiivne, siis tõenäoliselt sellist asja rohkem plaani ei võta.

Selgus, et ma ei tea ühistranspordist ikka mitte midagi. Ei tea, kuidas kuhugi saab, kui pikad on vahed ja et pühapäeval on liiklus hõre, mis hõre. Juhuslikult saime kokku ülikooliaegse grupiõe ja tema tütrega ning liikusime koos. Ehk siis vedasin ka nemad sohu.

Algatuseks hilines start 10 minutit. Minu plaan nägi ette ainult kolmepunktiste punktide jahtimist ja tagantjärele tarkusena osutus see valeks valikuks. Punktid iseenesest asusid Balti jaamast algavate trolliliinide ääres. Enne trolli peale minekut oli aega ja võtsime ära ka liikuva rongipunti, sest rong oli juba ees. Hiljem selgus, et see ei läinud meil arvesse, sest valideerida sai ainult C-alas, meie aga olime viimases vagunis. Samas piiksutas ka üks perekond ja kusagil polnud kedagi, kes oleks öelnud, et te olete vales kohas.

Edasi liikusimegi trolliga punktist punkti. Absoluutselt kõik valitud transpordivahendid hilinesid. Löwenruh parki jõudes olime kulutanud tunni ja otsustasime linna tagasi liikuda. Komeedi tänava punktis tuli mul mõte joosta selle sama liikuva rongi peale, võtta see 3 punkti uuesi ära, ja järelejäänud poole tunniga kasvõi Linnahalli katusel ära käia. Reaalsus oli see, et kui perroonile jõudsin, hakkas rong just liikuma. Mitu sekundit ma hiljaks jäin? 20? 30? Ebaõnn. Sealt ei saa kuidagi linna ka, pidin läbi Kristiine keskuse Endla tänava äärde tulema.

Kuigi tahtsin Baltasse minna, oli ees buss ja sõitsin hoopis Vabaduse väljakule. Võtsin veel ära Harju mäe punkti ja lõpetasin varem. Ehk oleks veel kuhugi jõudnud, aga see rongist mahajäämine halvas võistlusvaimu. Kuna ilm oli ilus, siis tegin hoopis koosbturistidega meie oma ilusas vanalinnas pilte.

Auhindu loositi tund hiljem ja vaba aja veetsime kursaõega Loodusmuuseumis seenenäitusel. Ja see päästis päeva. Kohapeal selgus, et välja loositi ainult 3 jalgrattast ja ei ühtegi pisemat kingitust, näiteks Elroni kaarti, mida mina tegelikult sinna jahtima läksin.

Jah, sammud sai täis (hetkel 13000), aga tegelikult oleks suurema emotsiooni saanud kindlasti koos perega jõhvikale minnes.

Koht 301.

 

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.