Hetk vaba aega

Elu on peaaegu nagu lill. Täna on  nädala ainuke päev, kus juba kell 9 on tuba tühi ehk ainuke päev, mil mõlemad lapsed lähevad ühel ajal kooli. Issi oli viimane, kes kell 9 välja läks.

Lisaks on kahe nädalaga mingi kord tekkinud ehk siis teadmine, kes, millal ja kus peab olema. Vihikud ja muud asjad ostetud (jah, ikka ilmned, et puudu on just värviline vilt ja selle leidsin alles neljandast poest, kuhu vaatasin. See oli Telliskivis olev kunstipood Arte). Pealtnäha on ka olemas dressid, tossud, sokid, talvejoped jms.

Ja ikka läks talvele üleminek vaevaliselt ehk praeguseks on kõigil nohu. Mina andsin alla täna hommikul. Viisin eile Kalamaja pargis läbi üht sünnipäeva ja kuigi mul oli seljas sulejope, puhus mere pealt väga vinge ja otse läbi  jope. Ja kuigi korra tundus, et ei ole hullu midagi, tõmbas õhtul ikkagi külma kehasse ja seda see nohupoiss ootab. Ei ole meeldiv. Eks ta natuke liiga ruttu külmaks läks. Isegi ei taha veel sokke jalga panna ja kindaid kätte ammugi mitte. Need pole tõesti veel talvekorterist väljagi otsitud.

Eelmise nädala esmaspäeval õnnestus natuke kodusoleva segadusega võidelda. Algatuseks kiskusin kappidest välja kõik oma kleidid. Mõni läks ümbertegemisele, mõni uuskasutusse, mõnda tahaks müüki panna. Õmmelda poel jõudnud, Uuskasutuskeskuses olen selle aja jooksul kaks korda käinud, müüki pole midagi pannud. Nii on mul kapp tühi, aga toanurgas kaks kasti riideid, mida võiks müüki panna. Kõik ei ole siiski minu kleidid. Sealt edasi vaatasin juba laste riided ja jalatsid ka üle.

Nädala jooksul on ka sõitmist palju olnud. Matkaliidus teeme arengukava ja selleks tuleb välja selgitada punkt, kust arenema hakata. Kirjadele tavaliselt keegi ei vasta, seega tuleb isiklikult kohale minna. Reedel siis Pärnu ja teisipäeval Saaremaa. Hiiumaa tuli õnneks ise Tallinna kätte.

Pärnu ühendasime Lepanina konverentsiga. Valmis on saanud E9 matkaraja (rannikumatkarada) Läti ja Eesti lõik. Algab see rada Portugalist ja hetkel lõpeb Tallinnas.  Baltikumi leht  (Ma läheks kohe, kui mul oleks kaks kuud vaba aega 😀 )

Tõesti äge asi ja suur töö on ära tehtud ja sellest stel Lepaninal räägiti. Tekkis omalgi huvi mingis rahvusvahelises projekti sisalda. Poleks sinna kohale läinud, poleks sellist tunnet tekkinud. Ikka on kasulik lihast ja luust inimesi näha, muidu kõik üks abstraktne suurus.

Aga päris avamismatkale ei saanudki jääda, sest väga oli vaja veel samal õhtul Hiiumaale jõuda. Õigemini viimase praami peale jõudsime, aga koju ikkagi peale südaööd. Kartul oli vaja üles võtta ja see sai ilusti tehtud. Õnnestus leida ka natuke pähkleid ja mõned kukeseened. Viinamarjad ja paprikad korjasin kasvuhoonest kokku – täitsa edukas nädalavahetus oli.

Hetkel tundub, et kui just alpinistide hooaja lõpetamisele minna ei taha, siis selles kuus enam nii väga kuhugi sõitma ei peagi. Arengukava vestlused toimuvad Tallinna inimestega ja ….

Ehk on lõpuks aega ka Imelooma tegemistesse uuesti sisse elada. Või sekundi mõelda nende õuesünnipäevade peale, sest see on tuleviku teema.

Või siis lihtsal hetke puhata, sest kuu algus on tõesti tormiline olnud.

 

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.