August

Hetkel on mind suvi ära tüüdanud ja tahaks juba midagi muud teha. Peab välja mõtlema, mida või kus teha.

Poola tripiga tegime vale valiku. Kusjuures varem näitas, et eelmine nädal on veel külm ja siis läheb soojemaks, aga juhtus kuidagi kiiremini ja ümber ei suutnud ka ennast organiseerida. Nii olime kuuma nädala Eestist ära, kus ei olnud kuum ja nüüd passime Hiiumaal ja õues on stabiilselt 16 kraadi sooja täna öösel oli isegi 7,8). Issil veel puhkus, ei saagi rannas lebada ja meres ujuda ning sellest on kahju. Kontoriinimesele kulub päike igal ajal väga ära. No ja ega isegi üleliia pole lebanud ja ujunud.

Kuumaga kuivasid näiteks osad kurgitaimed ära ja kurgid kasvasid üle ja kui juba üle, siis on taimel signaal, et aitab küll ja pood kinni. Muidugi praegu on nii külm, et kurk niikuinii ei kasva, nii et tundub, et sellest võib sel aastal suu puhtaks pühkida. Ka suvikõrvits kasvas hiigelsuureks, seega hetkel noori ei ole, aga suured marineerin ära nagu tavalised kõrvitsad. Tavalisi pole hetkel veel ühtegi, seega ka neist võib suu puhtaks pühkida.

Sama on tomatiga. Kui 2 nädalat tagasi tundus, et kohe hakkab hullult tomatit saama, siis tegelikkuses on mu joodikust isa, kes joob esimese kolme nädalaga oma pensioni maha ja siis viimase nädala pätsab, kust saab, kasvuhoones laastamistööd teinud, sest tomat on talle kogu aeg maitsenud. Kas ta neid ka vahepeal kastis, võib ise arvata. Aga vahet pole, kasvuhoones on lehemädanik sees ja mingeid uusi tomateid enam peale ei tule. Kuu lõpuks saab kõik ära koristada.

Ühesõnaga aiatööd ja hoidistamist nagu väga polegi. Kui sadama hakkab, algab saagikoristus –  küüslauk ja sibul tuleb üles võtta. Mahla sel aastal väga ei auruta, sest eelmistki veel alles. Olen kõik õpetanud vett jooma ja nii mahla ei kulugi.

Suppe on ka veel eelmisest aastast järel. Kaks portsu borši võiks keeta, aga sellega on aega. Porgand veel peenike. Metsas seeni ei ole, aga vaarikat-põldmarja siiski saaks korjata. Seega polegi nagu enam midagi tarka teha – tööd pole ja suvitada ka ei saa.

Taas mõtetekogumise aeg?

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.