Roadtrip

Meie sellesuvine seiklus peaks algama pühapäeval. Eesmärk jõuda Gdanskisse. Ma olen kulutanud päris palju aega, et kõik see 2500 km mahutada 7 päeva sisse. Et lisaks mõistlikule hulgale sõidule oleks ma midagi vaadata. Aega aga kipub igatpidi puudu olema.

Täna näitasil lastele pilte, kuhu ma minna olen plaaninud. Ja tuli tõdeda, et menüüs on ainult mingid teemapargid, veepargid ja loomaaias. Liiga titekas ja liiga turistikas.

Tekkis tunne, et äkki laseks asjadel minna. Et sõidaks kähku üle Läti ja Leedu ja Poolas lihtsalt vaataks, kuhu tee viib. Oleks kindlasti meie perele omasem, aga mida arvavad sellest noored?

Täna võtsin lõpuks kätte R.W.Green´i raamatu Plahvatusohtlik laps ja no kus ma varem olen elanud? Situatsioonikirjeldused täpselt meie elust.

Käitumisraskustega lapsed ei ole meelega pahad, nad lihtsalt ei oska olla paindlikud, kohaneda, taluda pinget, lahendada probleeme, lülitada ümber ja miljon muud asja, mida enamik inimesi peab iseenesestmõistetavaks. Kui laps oskaks nõudmiste ja ootustega kohaneda, siis ta teeks seda.

Huvitav, et keegi ei ole sellele kunagi varem minu tähelepanu juhtinud. Meil pole kunagi tavalised kasvatusmeetodid (tunnustamine, premeerimine, nurka panemine) töötanud, sest nende eesmärk on motiveerida last hästi käituma, aga mida sa käitud, kui sa ei oska.

Pealegi ei saa need, kellel sellist kogemust pole, sellest aru. Kõik lapsed käituvad vahel võimatult, aga see on hoopis teistmoodi. Väga-väga.

Ma ei tea, millegi mina selle ära olen teeninud, et ma pean hakkama lapsele/lastele nüüd seda kõike õpetama ja päris lõpuni seda teha tõenäoliselt ei olegi võimalik.

Ja nüüd ma tahan neid sundida kohanema meile kõigile uute olukordadega 😀 Oh seda mind ja minu seiklusjanu.

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.