Abi ja toetus

Lugesin just ühe eestlase eduloost, kus ta müüs välismaale 3000. kudumi. Ma tahaks ka, aga üksi ei oska, ei suuda ja ei saa. Küsiti, kuidas sa jõuad ja vastas, et ega ilma pere suure toeta ei saakski.  „Olen neile meeletult tänulik, et nad on minu asjadega kaasa tulnud ning aitavad nüüd, kuidas oskavad ja saavad“ Mees  koob, ema viimistleb ja tütar teeb raamatupidamist.

See paneb mõtlema oma suhte kvaliteedi üle. Mingit toetust ja abi kodust  ei saa ning kui elaks üksi, siis jõuaks tõenäoliselt 10 korda rohkem. Kõik töö tuleb ära teha laste ja kodu vahelt (endiselt üks käib esimeses ja teine teises vahetuses ehk siis lastevaba aega umbes 2 tundi päevas ja siis jooksevad juba nii omad kui võõrad lapsed toas edasi-tagasi).  Lisaks suhtumise klassika, kus  kõik kodutööd, toidu valmistamised, poes käigud on 100% minu teha, sest no kodune ju. Ahjaa, poole kohaga teen ikka kellegi teise jaoks ka tööd.

Ja  kui võtsin selle toetamise  teema üles, küsiti, et kas ma pean siis peale 9 tundi tööl veel sinu asjadega tegelema? Ise ei viitsi tööle minna ja ettevõtja elu ongi raske. Ning no mida sul siis nii palju teha on? Äh? Su oma abikaasa arvab, et sa oled laisk ja lihtsalt sügad ennast kodus.

Mõistmist ja toetust ei tule ka sõprade hulgast. Täpselt samasugust suhtumist kuulen üsna tihti:  „Ise sa ju tahtsid sellist elu“.  Sellise ütlemise  asemel mõtle, äkki saad kuidagi abiks olla. Kasvõi ärakuulamisega ilma hinnangut andmata. Sest ma saan aru, et kui sa asjas sees ei ole, siis suhtutaksegi üsna stereotüüpselt.

Või kust leida uued sõbrad? Väga oleks vaja kedagi, kellega võite ja kaotusi, rõõme ja muresid jagada. No ei hakka sellised grupid või üritused silma, et minna ja liituda. No ei satu inimesed niisama ka teele. Või kust otsida mentorit? Loomeinkubaatorist visati ju, kui lootusetu juhtum, juba mõnda aega tagasi välja. Küsi ja sulle ei anta. Ammu juba küsin.

Lisaks olen taas väsinud. Nüüd juba mitte ainult vaimselt, vaid füüsiliselt ka. Kui saan magada, siis magangi üle 9 tunni jutti. Vaimne väsimus on hullem. Kogu aeg kardan, et midagi läheb valesti. Kontrollin-kontrollin ja ikka lähebki. Siit saab küll seda, millele mõtled. Näiteks lasin meie mägironimise EMV medalitele peale graveerida mägimatkamine. Tõenäoliselt seepärast, et mu oma meistri medalil on just see kirjas ja kui sealtpoolt inimene helistas, olin just linna vahel jooksus. Tegelikult ikka täitsa pekkis lugu, sest võistlused on juba ülehomme ja medaleid graveeriti oma 6 tööpäeva.

Lisaks tegin ühele rühmale lõpuraamatu. Ma ju ei tunne neid lapsi. Lasin küll mitu korda lapsevanemal üle vaadata ja küsisin kahtluse korral õpetaja käest üle, aga ikka kardan, et mõni ankeet läks vale pildiga kokku ja siis on kellegi päev rikutud. Seda tulemust küll veel ei tea, aga saabub ka viimasel hetkel ja ringi enam midagi teha ei saa. Muidu see sai ilus raamat ja huvitav kogemus oli (just mittetuttavate piltidega ja vanematega  töötamine), aga kuna tegu on võõraste lastega, siis ma loomulikult sellest midagi rääkida ega näidata ei saa.

* Vaatasin jälle lennupileteid, et juuni algul mõneks päevaks kodust ära väljateenitud puhkusel minna ja elu üle järele mõelda, sest kogu aeg kiirustades mõelda ja tähtsaid otsuseid vastu võtta ei saa. Aga midagi soodsat silma ei hakanud. Tuleb siis vist minna Eesti metsa sääski söötma. Neid on juba praegu palju. Kahe nädala pärast ei taha ette kujutadagi.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.