Unistus 2

Kui ma elaks aasta läbi Hiiumaal.

Kui kohapeal elaks, jõuaks paremini ja rohkem. Mais näiteks õnnestus maal veeta 4 päeva. Selle jooksul tuleb siis kõik kaevamised, istutamised ja külvamised ära teha. Haa-haa.

Kõige hullemini siiski ei lähe – kartul on maas, hernes ja porgand isegi üleval, kasvuhoone on täidetud ja tomatil esimesed õied lahti, maasikas ka õitseb. Kiviktaimlast sai mitu ämbritäit sodi välja visatud, aga lillepeenardega on muidugi alati jama, kõhutäide on ikka prioriteediks.

Kui elaks kohapeal, teeks viljapuuaia korda. See on hetkel nii metsik, et kõik arboristid saaks jala pealt krambid. See paar oksa, mis igal kevadel õnnestub ära lõigata, ei ole olukorda päästnud. Võimalik, et päris palju tuleks üldse puid maha saagida. Sõstrad juuriks ka välja, sest üle 10 liitri mahla me talve jooksul ära ei joo.  Samas, kes teab? Siis püüaks võimalikult palju omakasvatatuga läbi saada ja kui liha ost ei jaksa, siis seda ei söögi.

Edasi teeks kõrvalhooned korda ja hakkaks suvel turiste majutama. Turismitalu pidamine on ka üks minu unistus. Majas teeks ka remondi, aga sinna võõraid kolama ei lubaks, mingi privaatsus peab ikka jääma. Ideaalis ehitaks mõned majakesed juurde ka, paneks kõrvale peenrakasti porgandi, herned ja kurgid lastele peenralt võtta ja üldse võiks seal talus siis keskkonnaõppega tegelda. Tänapäeval puude-põõsaste-taimede tundmine ikka väga kehval järjel.

Millest elaks? Suvel turismist, talvel käsitööst, sest mõned asjad on ikka juba sisse töötanud ja toimivad asukohavabalt. Lihtsalt maal elutempo aeglasem ja jõuaks pimedatel õhtutel ehk rohkem. Maasikaid kasvataks ja kartuleid müüks ning tõenäoliselt peaks ka moosi keetma.

Reaalsus on see, et hetkel on kõik alkohoolikust isa oma ja pole teada, et ta kõike pole pudeli viina eest mõnele õnneotsijale pärandanud. Sinnani, kuni asjad ei selgu, elavad maa ja majad endiselt põhiliselt oma elu.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

2 kommentaari “Unistus 2”

 1. Üks võimalus oleks osta isa käest koht välja. Mitte, et maksaksid terve summa kohe, aga teeksid kuumakseid. Kindlasti aga tasuks isaga maha istuda ning asjad selgeks rääkida.

  Meeldib

  1. Kaua jama on vähemalt 20 aastat juba kestnud ja eks selle aja jooksul ole nii mõndagi proovitud. Ei ole meist keegi nii kõva diplomaat ega psühholoog, et kuidagi jutule saaks. Heal juhul saadetakse persse, kehvemal juhul näidatakse rusikat või nuga. Isegi teovõimetuks oleme üritanud tunnistada, aga no ei ole need asjad nii lihtsad. Ehk iga asi omal ajal ja vahepeal tuleb teoks teha unistus number 3 😀

   Kusjuures hetkel on meil kõrval päris toimiv turismitalu müügis, aga no sellele ei hakka üldse hammas peale.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.