Tänane tarkusetera

Elu on ikka huvitav. Just kurtsin, et olen vaimselt väga väsinud ja siis ronisin ikka teisipäeval Aidusse süstamatkale. Kõik algas sellest, et öösel jalad külmetasid meeletult, kuigi villasokid olid jalas. Mähkisin siis jalad jopesse ja sain uuesti magama jääda, aga jalad olid külmad veel hommikulgi. Tõenäoliselt oli asend kiirges ka natuke vale ja jalad põhjendamatult kõrgel, nii et viimnegi veri voolas jalgadest välja. Öösel tuvastati -5.

Selge on see, et selline jalgade külmetamine nõrgendab organismi. Veel olen teada saanud, et nohupisikutega ei pea nohu saamiseks vahetult kokku puutuma, vaid need võivad su limaskestale elada kuid ja oodata sobivat hetke. Jõudsid ära oodata.

Viga oli see, et esimesel õhtul ei läinud kohe kuuma vanni või sauna ega võtnud suuremas koguses D-vitamiini. Seda lihtsale ei ole hetkel kodus. C-vitamiini leidsin päev hiljem, mis on ka kiireks turgutamiseks hea. Siis oli juba tunne, et midagi tuleb, aga ei midagi hullu. Nina oli vaid kergelt niiske.

Laupäeval oli aga juba kerge nohupalavik (37,2), siiski läksin sõbranna sünnipäevale ja sealt edasi isegi ööklubisse ja sain alles kell 4 magama (11000 sammu oli selleks ajaks juba ka täis). Hommikul ei olnud paha mitte pohmakast, vaid nina oli täiesti kinni ja kallal vastik valus köha. Lihtsalt nii tarbitud alko (mida ei olnud palju, aga oli mitu erinevat koksi) kui ka magamatus nõrgendas organismi veelgi ja haigusepoisid said võitu.

Täna öösel magasin 11 tundi. Vahepeal küll köhisin ja vahepeal läksid lapsed kooli, aga lamasin vähemalt nii kaua. Positiivne on see,et ninast käib jälle õhk läbi, aga köha on alles ja jaksu pole üldse. Vahepeal on tulnud viis õmblustellimust ja käisin poes fliisi järel ning ühtlasi ka toidupoes, aga see oli raske. Nii kui mõne kiirema sammu teed, on pulss laes ja otsaesine higine. Välja ma kindlasti täna rohkem ei lähe, aga on veel küsimus, kas ka õmblustöö edasi lükata ja lamada niisama või hakata ikkagi otsast tegema. Viis kostüümi on ikka päris tükk õmblemist ja tont seda tead, palju täna veel juurde võib tulla. Kahju, et haiguslehte ei saa võtta ja tööd kellegi teisse õlule veeretada.

Aga tagantjärele tarkus: kui tunned et ei jaksa, püsi kodus.

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.