Õmblemisest

Ma ei tea, kuidas minust sai õmbleja, aga õmblemine ei ole minu lemmiktegevusi. Ma naudin seda mingil määral, aga mitte nii palju, et seda iga päev teha. Hiljuti küsiti mu käest, kas ma omale ka midagi õmblen ja häbi tunnistada, aga pole seda ammu teinud. Ma lihtsalt ei naudi õmblemist nii palju, et seda ka vabal ajal teha 😀

Juba mõnda aega ootan ma selle hooaja lõppu. Kuna reedel ei tulnud ühtegi tellimist, siia ma juba lootsin, et see on käes. Täna aga tuli taas üks koer õmmelda. Huvitav on see, et kogu protseduuri juures võtab suhtlus samapalju ega, kui õmblemine. Mul on juba üle aasta e-pood, maksekeskusega leping ja muud möllud, tegelikkuses on sealtkaudu tulnud mingi 20 tellimust, kõik ülejäänud kirjutavad otse. Põhiliselt Facebooki, aga ka postkasti ja mõni helistab.  Väga tahaks teada, kust nad tulevad? Ja miks nad poest mööda satuvad?

Enamikul kirjutajatel on erisoovid ja pea sama paljudel sellega megakiire. Ma olen kõikidele vastu tulnud ja õigeks ajaks lahendused leidnud, aga hetkel tunnen, et töö ja tasu vahekord ei ole paigas. Sellest 15 eurost läheb ju minimaalselt maksudeks 45% (25 nii kui omale dividende kannad ja 20 siis pärast tulumaksuks)  – materjal. Nii et päevatasu on mingid loetud eurod. Uuel hooajal kindlasti ainult rent.

Aga tellimusi on kõvasti rohkem kui aasta tagasi, tähendab info levib. Ma ei ole sentigi Facebookile ega Googlele reklaamiraha maksnud.

Vot selline lugu selle õmblemisega.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.