Pension

Mina ei saa hetkel aru,  mis II samba paanika see viimasel ajal lahti on läinud? Nagu paljud oleks nüüd mingid hullud kaotajad, et selle olemine ka noorematele inimestele vabatahtlikuks tehakse. Mina olen 40+ ja minul pole mingit II sammast kunagi olnudki. Olen ma siis siiani midagi valesti teinud ja juba ette vanaduses virelema määratud? Nagu ikka, asjad tulevad ja lähevad ning tont seda teab, mis siis veel kõik on, kui kunagi pensioniiga kätte jõuab. Isegi mina vist lähima 25 aasta jooksul selleni ei jõua.

Ainuke vahe on see, et mingi hulk inimesi saab nüüd portsu vaba raha ja ostab selle eest omale uue telefoni või auto või sõidab reisima ehk siis tekib juurde väliselt rikkaid noori inimesi, kuigi tulevik on neil tume.

Kui mul juhuslikult oleks see fond, siis ma laseks raha oma investeerimiskontole kanda küll. Hetkel passiks, aga tulevase majanduskriisi ajal ostaks kinnisvara. Aktsiaid vist ei ostaks. Ma ei ole nendega kuidagi väga kodus. Hetkel ei ole ka need laias laastus veel langema hakanud ehk siis on oma kõvera tipul. Mul neid ikkagi veel umbes 200 euri eest alles, seega vahel saab asjade käigul silma peal hoida. Niisama õppematerjal või nii.

Aga kust või kuidas mina vanaduses raha saama hakkan, ma veel ei teagi. Hetkel panen oma kesisest sissetulekust iga kuu natuke ikkagi kõrvale, et siis majanduskriisi ajal investeerida. Hetkel lihtsalt seisab arvel. Töötan ja toimetan, et sissetulekuid suurendada ja arvan, et sellist ettevõtlikust jätkub veel kauaks, seega peaks mingi sissetulek ka edaspidi olema kindlustatud. Teosammul küll, aga 25 aastat on piisavalt pikk aeg, et mingi arvestatav passiivse tuluni jõuda.

Põnevad ajad on ees. Või siis mitte. Mida sina arvad?

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.