Kool

Tegelikult ma oleks ikkagi pidanud peale Matkamessi väljateenitud puhkuse võtma, sest ma olen siiski väsinud. Järeldan seda, sest mulle käivad mõned asjad kooli juures täiega närvidele.

Näiteks täna hommikul oli vaja kollast lõnga tibu jaoks. Mul on kodus kilode viisi igasugust lõnga, aga vot tibukollast ei ole. Akrüüllõnga üldse ei ole, aga naturaalset on harva kollasena saada, sest seda on lihtsalt raske värvida. Ma ei saa aru, kuidas saab sellist asja nõuda? Las teevad sellest, mis parajasti on või siis kogutakse käsitöömaterjali raha ja õpetaja ostab kõik korraga ära. Ja kõigil pidavatki vanemad ostma ja neil pidi vajalik kaasas olema. Et kui oli vaja sini-must-valget lõnga, siis oligi. Kerid sealt selle väikse nutsu ära ja ülejäänu jääb ju järele. Kõik vanemad on päriselt sellega nõus? Sama kehtib igasugu pitsida, paelte ja erikujuliste paberitega. Midagi saan kodust võtta, aga ma ei usu, et paljudel nii on.

Järgmine asi on info liikumine. Kes peab igapäevaselt ekooli jälgima? Tundub, et mina. Täitsa ausalt, pole umbes nädala vaadanud ja nii tuligi Vanem eile koolist ja teatas, et neil oli mudilaskoori proov, aga Nooremat ei olnud. Tema kuulis sellest proovist klassikaaslastelt, aga Noorem käib oma klassist ainukesena mudilaskooris ja keegi ei tulnud ütlema. Ja tõesti, ekoolis oli see info kirjas, aga ema ei ju ei vaadanud, ei öelnud hommikul, ei helistanud õigel hetkel, õde ei läinud ütlema ja õpetaja ammugi mitte otsima. Ehk järgmisel nädalal läheb paremini.

Päevikusse vist suurt midagi kirja ei panda. Noorema päevik seisis sel nädalal kaks päeva kodus laua peal. Kui arenguvestlusel sellest juttu tegin, siis vaadati mind kui mingit eriti nõudlikku vanemat. Päeviku täitmisega pidavat kõik olema kõige parema korras. Sa ei saa sinna ju midagi kirjutada, kui sul päevikut kaasas ei ole. Aga tundub, et tänapäeval ongi vastutus kooliasjade eest lükatud vanematele.

Või Vanemal oli selle kooriproovi ajal inglise keele tund, kus nad tegid kontrolltööks proovitööd. Osadele nagu olevat toodud see leht tagantjärele, Vanemale ei toodud. Täna kontrolltöö ja tõenäoliselt jälle väga hästi ei lähe, sest nad teevad mingil põhusel kontrolltöö täpsel selle proovitöö järgi.

Kui on need pikad mudilaskoori päevad, tellin lastele koolist lisasöögi. Peaaegu ükski kolmapäev Noorem tegelikult söömas ei ole käinud. Eile ka olevat misiganes põhjusel pea sassi läinud ja meelest ära läinud. Teisipäeval käis, aga ei söönud, sest „mingi imelik“ supp oli. Teisipäeviti viin ta koolist otse Nõmmele kooriproovi, see on ka pikk päev. Mingit nägude lugemist selle lisasöögiga ei toimu. No et kui ei läinud, siis ei läinud. Oleks mingi kaardiga lugeminegi, saaks ehk teada, palju keegi käinud on. Hetkel lihtsalt toetan toidufirmat.

Ühesõnaga ma olen natuke liiga väsinud, et peale oma töö ja igapäevase asjatamise veel koolis ka käia. Ja puhkust ei paista, aga see on juba üks teine jutt.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.