Matkamess

Selle-aastane, juba neljas, Matkamess on nüüd selleks aastaks tehtud. Muljed värsked, väsimus veel välja puhkamata, aga võtaks vast siiski mõne sõnaga kokku.

Kuna kuidagi õnnestus koormus sujuvalt kolmeks jagada, siis oli korraldamine sel aastal kolm korda kergem, kui kaks aastat tagasi. Kiireks/vastikuks läksid ainult kaks viimast päeva kohapeal.

Ehk siis kõige keerulisem teema on eksponentide platsile paigutamine nii, et kõik rahul oleks. Ja see võttis ikka omajagu aega. Seda enam, et kohapeal selgus, et mina siin ei ole, mul on bänneri tagakülg liiga kole ja tahaks sellega vastu seina kolida, üldse konstruktsioonid ei mahtunud saali ära või kolm osalejat jäi üldse oma tulemisega kuni tunni algusajast hilisemaks. Nii et täiesti sujuvalt tuli kohad ümber mängida ja riskida pahameelega, et miks mul eile oli selline koht ja täna hoopis teine. Tahan oma kohta tagasi!

Ühesõnaga kabetamist ja kaklemist oli rohkem kui kunagi varem, aga minu meelest sai üldmulje jällegi parem, kui kunagi varem. Selline ilusam ja loogilisem. Selle üle võib ainult rõõmu tunda.

Lastehoiuga, kus pidin tegev olema, läks halvasti. Kõigepealt oli kolmas korrus väga lärmakas ja seda tõenäoliselt Lauluväljaku ehituse tõttu. Absoluutselt ei kuulnud üle laua last ja tõenäoliselt ei kuulnud tema ka sind. Hea, et mingit raamatut ette lugema ei plaaninud hakata. Aga ega sea ei teadnud ka, sest kolmas korrus on kolm aastat kinni olnud.

Ja siis jäi turundusel kuidagi kahe silma vahele lause tekstis, et alla viieseid ei võta ja kui tulevad, siis kellegi vanemaga koos. Lihtsalt alla kooli omad ise väga midagi ei meisterda ja ka 3D pliiats, mida meie alal tutvustati, käib neile käelise osavuse puudumise tõttu üle jõu. Kõik, kes käisid, olid alla viiesed. Joonistada nad väga ei tahtnud ja nii polnudki neil suurt midagi teha.

Töölt tabatud.

Lisaks oli see kolmas korrus ja laululava rendilauad piisavalt kõledad, et ka need pisikesed, kes käisid, teatasid, et nad ei taha siia jääda.  3D pliiatsi juhendajast oli kõige rohkem kahju, kulutas oma ilusa laupäeva meiega ära. Ise sain natuke isegi suhtlemas käia, sest eks see mess ole üks tuttavate kogunemiskoht ja paar pilti Matkaliidu lehele tegin ka. 

Messi juures on huvitav see, et asju üles pannakse kaks päeva, kõik ära lähevad aga tunni jooksul, seega natuke peale seitset oli maja tühi. Kõik ripakile jäetud asjad kästi mul kaasa võtta, kuigi elu on näidanud, et neist on jube raske lahti saada. ID-kaardi omanikul oli FBs täpselt sama nägu ja pilt, nii et teda oli kerge leida. Ühe koti oli maha jätnud tuttav laps, nii et ka tema vanemaid oli lihtne tuvastada, aga ühed saapad on siiani minu käes. Pakkusin Naiskodukaitsajatele, sest saapad olid kingakarbis ja neil peavad vormi juures kingad olema, aga nemad ei võtnud omaks. Keegi FB-pildi peale otsinud ei ole. Lauluväljak peaks oskama minu kontaktid anda. Nii et ei oskagi rohkem midagi teha.

Kaupa väga vaadata ei jõudnud, aga juba reedel olin omale kinni pannud ühe ülikerge tarbi ja selle ma ka koju tassisin. See on siis katus näiteks rippvoodile, aga muidu võib seal all ka niisama magada. Tahtsin ka täikalt uusi käimiskeppe osta, aga neid mulle ei tahetud müüa, sest need olid soodsad küll, aga ei käinud väga pisikeseks kokku ja olgem ausad, tegelikult on see oluline küll. Nii et jäigi ära.

Nii et selleks korraks messiprojekt peaaegu tehtud. Arvetega on veel vaja sahmida, aga arvasin juba eile, et see ei pea üle minu käima.

Vaatasin aasta algul päris mitu korda ka lennupileteid sõiduks kas juba kohe 6. Aprilli õhtuks või hiljemalt pühapäevaks, et preemiaks natuke puhata aga tol hetkel nii raske ei olnud ja midagi eriti magusat silma ka ei hakanud, nii et nii ma ikka siin olen. Eile käisin juba ühes lasteaias pildistamas ja täna peaks 3 kostüümi õmblema. Nii juhtub, kui paar päeva õmblusmasina tagant eemal olla.

Uute projektideni!

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.