Emad, kui tööturul kasutamata ressurss

Mitmest hakkame tegutsema raadiosaatest on kõrva jäänud nii naiste, aga ka meeste väljaöeldud mõte, et Eestis on lastega naised põhjendamatult kasutamata jäetud ressurss. Emad on meeletult efektiivsed, head planeerijad, organiseerijad, lahenduste avatud jne. Meie tööandja aga hangud, kui kuuleb, et peres on lapsed.

Tabasin ennast täna isegi mõttelt, kui paljuvaba aega on rohkem inimestel, kellel lapsi ei ole. Käes on kevad ja taas arenguvestluste  aeg. Kaks last, kaks tundi aprilli päevasest ajast sisustatud, pluss minek ja tulek. Mõlemaga käisime hambaarsti juures, Nooremal on homme juuksur, aprilli algul Laulupeo ettelaulmised, iga nädal kellegi sünnipäevakutse jne. See on siis kõik see, mis tuleb igapäevase töö-kooli-hobitegevuse vahele ära mahutada.

Rohkem saateid kuulates on mul ka tunne, et see väsimus, mida ma siin aastai kurtnud olen, on lihtlabane läbipõlemine, aga keegi pole taibanud öelda, et puhka, võta aeg maha. Pere võtab alati sajaga ja nende jaoks on alati vähe, seega nemad seda ei märka ega tule ütlema ning sõpradega kohtun vist piisavalt harva (või pigem isegi üldse mitte), et nemad seda märgata oskaks. Nii tuleks ise märgata.

Ma olen hetkel isegi endaga rahul, et panen kell 10 arvuti kinni ja ei tegele poole ööni Matkamessiga. Kuigi meil on kehvad ajad ja peaks vägagi pingutama. Nimelt kõik kulud on sellest ajast, kui mina viimati (2017) korraldamisega seotud olin, tõusnud 100%, viimase aastaga võrreldes 30%, aga kust see raha leida, kui eksponentidel ka kehvad ajad ja nemad tahaks pigem vähem maksta? Aga ma olen juba ka kell 10 piisavalt väsinud ja pean pingutama, et veel üks kiri ära saata.

Tahtsin omale preemiaks kohe sinna otsa aprillis pika nädalavahetuse mõnes Euroopa suurlinnas kinkida, aga siiani tegemata. Vilniuse nädalalõpp novembris oli vägagi kasuks. Ma pole ennast ammu talvel nii hästi tundnud, kui sel aastal. Eks nädal Egiptuses jaanuaris oli ka abiks, kuigi samal nädalal oli mul talve kõige suurem nohu.

Aga nüüd on kell 10.30, tuba vaikne ja aeg tööle asuda. Seda vaikset arga ju kõigest 3 tundi. Näiteks kirjutan Kristi Saarele. Ehk olen mingi valemi abil just mina see, kes saab talle edaspidi kasulik olla. Tegelikult ma ju kõike oskan, aga konkurss on tõenäoliselt suur ja silmajäämise oskus on siin võtmesõna.

Ps. Sellised lisatöö mõtted saavadki ainult peale kerget talve tulla. Samas sügisel on tõenäoliselt aeg Matkaliidust edasi liikuda. Kolm aastat juhatuses saab täis.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.