Reisida või püsida kodus?

Mul üks tuttav tahab ikka igal pool rääkida maailmarändamise pahupoolest. Kuidas maailmas inimeste ringiliigutamine (transport) on keskkonnale paras koormus ja paljud kaunid kohad on juba hävinud või hävimise äärel, mis vastab muidugi tõele.

Ja mida teen mina? Vaatan taaskord lennupileteid. Kohe kahe silmaga, mitte ainult natuke silmanurgast.

Kõigepealt tahaks peale Matkamessi aprillis kuhugi teenitud puhkusele minna ehk siis pikk nädalalõpp taaskord üksi mõnes ilusas Euroopa linnas. Kuna midagi leida ei ole, siis ehk tuleb matkama minna, aga pikalt ja kaugele minna ületab jällegi eelarve.

Siis kevadine koolivaheaeg. Lubasin kogu pere Vilniusesse viia ja ise tahaks just kevadel sinna tagasi minna. Eelmisel aastal (detsembri algul) nägin kord oma ihusilmaga edasi-tagasi lennupileteid 57 euro eest, pidasin kalliks ja kohe ei võtnud ning hiljem oli võetud. Nüüd pole alla 100 enam midagi näha olnud. 4 inimese liigutamine seega vähemalt 400. Taaskord natuke üle piiri. Ja taaskord pole vist lootust järgmisel koolivaheajal Vilniusesse saada, sest ma ei usu, et piletid enam soodsamaks lähevad.

No ja  siis armusid täiesti ootamatult ideesse käia ära Šotimaal. Edinburghi saab Ryanairiga teinekord väga soodsalt, kuigi lennuajad ei ole kõige meeldivamad. Sealt edasi 5-tunnise rongisõidu kaugusel on šotlaste matkapealinn Fort William või Iverness on Šoti mägismaa keskus ning seal võib kohata ka Lock Nessi koletist. Ühesõnaga palju ägedaid vaateid on tegelikult paaritunnise lennu kaugusel ja mul on tunne, et seal saaks käia veel kordi ja kordi. Seal võiks isegi lastega nädalase matkakese teha. Nii et ma pean Šotimaale ka saama!!!!

14449206_552751911575149_8989330455622844416_n.png
Šoti mägismaa. Pildi võtsin Instagramist. Foto autor: @dougiemcateer

No ja siis võiks ka oma sünnipäeva ajal ehk oktoobris ühe pika nädalavahetuse kusagil mõnusas kohas teha jne 😀

Hetkel ei ole õnneks ühelgi lennufirmal sooduskampaaniaid.

Jälgin www.azair.com

Ivernessi loss.
Pilt Instagramist.
Autor: @golddustmagic_

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.