Oma ettevõte või palgatöö?

Nagu juba korduvalt öeldud, kuulan ma „ Hakkame tegutsema“ podcaste.  Algatuseks olen püüdnud kuulata tegusaid naisi, aga vahel tuleb uus saade nii ruttu peale, et ei jõua reageerida ja kui juba siis juba.

Nii sattusin kuulama Ruslan Gogini lugu ja eriti riivas kõrva tema arvamus, et kümnest üheksa elustiiliettevõtjat peaks lõpetama oma pulli ära ja minema palgatööle, nii oleks neist kõigile (nii ühiskonnale kui ka kodus) palju rohkem kasu. Loogiline, näiteks Selveris kaupa kassast läbi piiksutades, on õhtuks rõõmsaid inimesi oluliselt rohkem, kui kodus kõiketegeval loomingulisel töötajal (oma pere pluss vahel mõni klient).

Algul häiris, sest loen ju praegu ka Merit Raju raamatut „Leia oma tee“ ja seal on hoopis vastupidine soovitus. Aga mõte jäi kummitama, sest mina olen just see üks üheksast, kellest ei saa iial tõelist ettevõtjat. Tõeline ettevõtja on see, kelle firma töötab ka siis, kui sa ise ei sekku ehk ei  ole  ise ei tööline ega direktor.

Mõtleme nüüd korras Ruslani soovituse peale. Just oli koolivaheaeg. Vaja lastel meelt lahutad aja tööd teha samal ajal, sest omaenda peremehel on tööaeg 24/7. Selleks, et saaks linnast ära sõita, pidin asju ette tegema ja pärast (nädalavahetusel) tegemata töid tagantjärele tegema. Palgatööl saaks võtta puhkuse ja töö teeks ära hea kolleeg.  Samamoodi paned õhtul kell 5 kontoriukse kinni ja keegi ei eelda, et sa teed midagi enne järgmise tööpäeva hommikut.

Samas harilikult on töötajal 4 nädalat puhkust, koolivaheaegu aga nädal oktoobris, kaks nädalat jõulude ajal, nädal veebruaris ja nädal aprillis ehk suveks on juba kõik puhkus otsas. Kui Issiga vaheldumisi neid võtta, siis jääks ehk suveks mõlemale kaks nädalat, eeldusel, et jõulude ajal on ära kasutatud ka lapsepäevad. Seega ma imestan endamisi siiani, kust need tublid palgatöötajad nii palju puhkust saavad, et kõikidel koolvaheaegadel lapsed hoitud saavad.  Kõigil ei ole ju tugivõrgustikku, kes lapsi hoidma tõttavad.

Mis siis ikkagi on oluline, kas kellegi kukrut täita või lapsi kasvatada? Igal juhul koolivaheaeg möödus kiiresti nagu hea uni ja arvan, et kõigile kulus ikkagi natuke linnast eemalolekut ära. Maal on juba üsna kevadine.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.