Hakkame tegutsema

Nüüd olen enda jaoks leidunud Hakkame tegutsema podcasti. Mingi 10 lugu on 63st praeguseks kuulatud ja on tekkinud mõned üldistavad mõtted.

Kõik on endast jube heal arvamusel

Minul on sellega kahetised tunded. Ma 25-selt olin ka endast heal arvamusel, tõenäoliselt ka avalikult, sest sain selle eest ikka väga palju sugeda. No et ei ole põhjendatud ja pole ilus ja üldse olen tegelikult täiesti mõttetu tibi ning teised pettuvad, kui ma ennast ise nii kiidan. Ma ei osanud arvata, et mõned inimesed teevadki teisi maha, et nii oma ego upitada. Ja enesekiitjaid vaatan sellest ajast peale kahtlase pilguga. Ühesõnaga valdkond, millest tuleb lahti lasta ja kas just avalikult, aga enda mõttes kindlasti ennast ka kiitma hakata. Tasub ju proovida.

Inimeste stardipositsioonid ei ole võrdsed

Tallinna inimestel on üldjuhul vanemad haritud ja headel töökohtadel. Nad on juba väga noorelt saanud vanemate juures kätt proovida, kodus vestelda  või on omanud muljetavaldavat raamatukogu, vanemad on aidanud materiaalselt või nõu ja jõuga. Seda enam meeldivad mulle edulood, kus kangelane/kangelanna tuleb üksikvanemaga perest või Hiiumaalt nagu mina või läheb üksi lombi taha kooli. Need inimesed on juba väga noorelt pidanud hakkama enda heaolu eest ise võitlema ja kõvasti tööd tegema.  Ehk siis ühel juhul on suunavaks/tõukavaks jõuks vanemad, teise enda tahe. Võimalik, et lõppkokkuvõttes pole vahet.

Kõigil on edu võtnud kaua aega

Hämmastav, kaua inimesed on proovindu ja arenenud, kuni on jõudnud sinnani, kus nad praegu on. Kes mõtleb enne alustamist kaks aastat, kes on juba kaheksa teinud ning tundub, et enne 5 aastat (10 000 töötundi) pole üldse mingit edu mõtet oodata. Kõlab koledalt, aga hea on teada.

Ise ei tule sulle keegi midagi pakkuma

Ennast peab müüma, uksest ja aknast sisse pressima ja palju, palju ning pika aja jooksul.

Sa võid olla nii muljetavaldav isik, kui tahes, mitte keegi ei tule sulle midagi ägedat pakkuma. Ikka ise tuleb ennast täiesti süüdimatult ja valimatult sinna pressida, kus sa tahad olla. Ja kui sa ei tea, kus sa tahad olla, siis on see ikka eriti nukker. Muidugi on ka mingeid õnnelikke juhused, aga neile lootma jääda….?

Kogu elu on müük, ka enese müük. Nii et ka selle valdkonnaga tuleks ennast ruttu kurssi viia 😀

Lemmik esineja on hetkel muidugi Peep Vain, aga inspireerivatest inimestest kirjutan ehk kunagi pikemalt. Kahju, et ma neist mitte kedagi isiklikult ei tunne. Või ei, neid saateid hakkasingi kuulama ainult seepärast, et üks nimi oli tuttav. Krista Teearuga olime kunagi koos Ettevõtlusjoogas, mis kujutas endast siis veebikursust, kus olid koos vaimne ja ettevõtluse pool. Tegelikult üht inimest sellest ajast näen ikka paar korda aastas (oma sünnipäeval näiteks) ja veel mõne tegemistel saab FB vahendusel silma peal hoida. Kokku pole ammu saanud. Ehk oleks aeg?

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.