Etsy

Etsyga on kummalised lood. Kõigepealt on sellest aastast nüüd nii, et esimesena kuvatakse otsingus sulle kõige lähemad müüjad, seega satume ameeriklase pilti ainult siis, kui ta midagi väga spetsiifilist otsib ja seda lähemalt ei leia. Küll aga on nüüd plahvatuslikult tõusnud sakslastest kliendid. Otsingus suhe 3:1.

Aasta algus oli päris hea, iga nädal tuli ka 1 müük Euroopast.  See turu muutumine on kahe otsaga asi. Ühelt poolt mis saab olla selle vastu, et klient on lähemal – tarneaeg lühem, jälgimisvõimalus olemas, jääb palju jama ära. Teiselt poolt vähemalt mina ei tunne sakslast. Mida ta otsib, mida ta tahab, mis pühad neil on ehk millal ta otsib. Tuleb alles välja uurida. Ja välja tuleb selgitada ka see, kas peaks ehk teksti laskma päris sakslasel ära toimetada. Praegu toimub tõlge Etsy sees automaatselt ja tont seda teab, mis nii välja tuleb.

Praeguseks olen ka kolm nädalat iga päev vähemalt 2 asja sättinud ehk siis pilte lisanud, pealkirja muutnud, tag´e muutnud, tutvustust juurde lisanud, aga erilist klikkide tõusu märgata ei ole. Müük pole selle aja jooksul ka olnud. See ongi imelik, et kui sa midagi iga päev teed, näed ka igapäev statistikat ehk seda, et tulemust ei ole ja see ajab närvi ja kustutab motivatsiooni. Kui sa aga midagi ei tee ja ikka midagi juhtub, siis teeb see rõõmu.

Teine ärkamine toimus failipoes, kui avastasin, et hetkel olen 12+ eurot miinuses. Sellega on vaja nüüd kõvasti tööd teha. Samas on see ka tõenäoliselt seotud US otsingust väljajäämisega. Eurooplane faile ei taha. võib-olla tahavad nad valmis pilte?

Olen paar uut asja meisterdanud, aga sellega põhjust välja ei tule. Samas olen ajaga palju arenenud ja praegu tundub see, mida olen müüki pannud, ikka üsna jura. Nii et kas ongi mõtet jätkata? Etsy tõstis hiljuti ka üsna isukalt vahendustasusid.

Äkki peaks veel mõne fotopanga poole vaatama? Juba vaatasingi Shutterstocki. Esimesed 40 pilti on üleval, 10 on läbivaatamises. Panen ka vaikselt Creative Marketisse pilte juurde, seal peale loa saamist keegi enam ei kontrolli. Müüke muidugi ei ole. Aga poe ülalpidamine on mõlemal juhul tasuta.

Etsy ja pildipankade klient on muidugi erinev. Üks on elukutseline kujundaja, teine kodukasutaja, kes prindib (üldjuhul ise) juba valmis teose oma koduseinale.

Nii et taas uued ajad ja uued küsimused. Aga eks tõde selgu varsti.

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.