#kogumispäeviku toidukuu

Võtsin mina selle säästmise asja sel aastal jälle tõsisemalt kätte. Igasugu koduga seotud kulusid (laenumakse, elekter, vesi, prügi, internet) kirjutame üles juba viimased 10 aastat, muude tšekkide üleskirjutamise olen tegelenud pisteliselt. Sellest aastast siis jälle kõik kirja.

Ega ma mingit järeldust veel teha ei saa. Jaanuaris pidasime lapse sünnipäeva ja olime nädala puhkusel. Aga toiduteemasid jälgin ikka põnevusega #kogumispäevikus on ju toidukuu.

Ainult ma ei suuda välja mõelda, kust seda toitu eelarves siis kokku hoida? Toiduaineid väga ära ei ole kunagi visanud. Jah, vahel, eriti suvel, kui on kahe kodu vahel pendeldamist, kipub midagi siia või sinna seisma jääma. Aga praegu me ei pendelda.

Nädala menüü on hea asi aja kokkuhoiuks, aga selle järgi kogu nädala toidu koju tellimist pole ma kunagi harrastanud. Poes käin peaaegu iga päev. Jala, sest 11000 sammu on vaja kuidagi täis saada. Ja käingi ainult piima või ainult leiva järel kui vaja ja midagi niisama lisaks ei võta. Kui on, siis ilusat puuvilja, aga seda süüakse meil rohkem kui leiba, nii et emotsiooniostuks seda ei nimeta. Seega seda, et kord nädalas poes käimine midagi peale aja kokku hoiab, ei oska küll öelda. Niisama näksimisharjumust meil ei ole. Kui midagi vaja, närime oma õunu 😀 Väljas sööme väga harva, toitu koju tellime ainult siis, kui lastega matkamast tuleme ja kodus midagi kohe võtta ei ole. Kõik on alati siis väga näljased. Pitsa tellisime ka siis, kui õhtul kell 7 Egiptusest koju jõudsime ja külmikus vilistas tuul.

Ok, võileiva söömist püüan vähendada. Ma ise põhimõtteliselt üldse neid ei söö, aga Issi jaoks on see põhiline hommikusöök.

Tuleb tõdeda, et inimesed on ikka väga erinevad. Samas avastasin ükspäev, et kokkuhoid või siis säästlik eluviis on asi, mida ma tõesti väga hästi oskan. Huvitav, kas seda saaks kuidagi rahaks keerutada?

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.