Kuidas leida raha?

Puhkusel  lugesin Jaak Roosaare Rikkaks saamise õpikut. Peale seda mõtlen paaniliselt, kust leida raha.  Sattusin ühele rahakasvu kalkulaatorile otsa ja minu praeguse raha kõrvalepaneku võimekuse juures on mul 10 aasta pärast umbes 8800 eurot ja 20 aasta pärast 26000 (Siis olen 60). Sellega ei ole ju mitte midagi peale hakata. (kui 1000 kaupa kulutada, jätkub 26 kuuks 😀 )

Niisiis minu praeguse sissetuleku ja investeerimisvõimekuse juures suren ma siis, kui tööd enam teha ei jaksa, üsna ruttu nälga. Tööl pole 10 aastat käinud, mingeid sambaid ei oma, riiklikust pensionist ei unista jne. Täiesti õudne, kuidas ma olen 10 aastat oma elust lihtsalt ära kulutanud (millest 5 töötuna). Targemad soovitavad: „Arenda ennast! Loe, vaata videoid, käi kursustel, loo endast parem mina!“ See ei ole õnnestunud. Lisaks ühtegi süsteemi käima ei ole saanud. Midagi, mida keegi osta ka tahaks,  välja mõelnud ei ole. Midagi, mida oskaks või mida võiks osata, samuti välja mõelnud ei ole. Aga iga päev endiselt mõtlen. Kui lapsed just ajusid kokku ei lase.

Täna hommikul on mind jälle (käterätiga) pekstud, vastu haugutud ja igasuguste sõnadega antud teada, mismoodi ma olen hommikusöögiks sitta valmistanud. Tõeliselt head emotsioonid  nädala alustamiseks. Jonnimine on väga energiamahukas ja stressitekitav toiming.

Ja veel. Kuulan kõndides ikka podcaste (nüüd Hakkame tegutsema nimelisi) ja edukate inimeste ühiseks omaduseks on see, et nad ärkavad hommikul 1-1,5 tundi varem. On vaikuses, joovad meresoola ja sidruniga vett (täna joodud), mediteerivad, visualiseerivad, võimlevad (jooga), mõni veel loeb ka, et valmistada end ette edukaks päevaks. Ehk jääb seda tehes mingi energia peale laste koolisaatmist veel alles.

Kas peaks ka proovima? Ehk on läbimurre siiski juba lähedal.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.