Unistus Nepaalist

Eile õhtul lugesin vannis taaskord Jesper Parve Minu Balit ehk siis tema eneseleidmise teekonda. Kõik need energiad ja värgid tunduvad jube põnevad. Mina pole Indoneesias käinud, seega ei oska kommenteerida, aga väidetavalt üks energeetiliselt võimsamaid punkte maa peal.

Siis aga tuli mulle omale üks mälestus peale. Olin 11 aastat tagasi novembris neli nädalat Nepaalis. Olime juba mägedest alal tulemas ehk siis juba tükk aega teel olnud ja üksteisest piisavalt kopp ees, et tahta natuke omaette olla. Leidsin ühe pagariäri. Päike pistis akendest sisse, ruum oli mõnusalt soe. See oli Namche Bazaar´is, 3440 meetri kõrgusel ja novembris ei ole seal väga soe. Sõin seal saiakesi (head odavad) ja jõin teed ning kirjutasin Nepaali reisikirja. Taustaks aga mängis Mantra – Om Mani Padme Hum. Ja ma armusin sellesse. Ostsin ka plaadi kaasa, aga hetkel isegi ei tea, kus see on.

Olen hiljem ka igasugu mantraid ja reikisid kuulanud, aga endiselt on see kuidagi kõige hingelähedasem.
Ja siis tekkis vastupandamatu isu minna taas Nepaali. Tehe üksi läbi Annapurna retk. Erinevatel andmetel võtab see 13-20 päeva ( aga saab ka valida erinevaid pikkusi). Kõrgeim punk 5416m. Aprilliks vist ei jõua raha koguda, seega jääb november. Ja ei tasuks teiste peale mõelda (no et kes järgmisel aastal kokkutuleku korraldab jne 😀 ).
Suur unistus on sündinud!

PS. Praegu kiire piletivaatlus ütles, et aprillis-mais on pilet odavam, kui novembris.
Reisi eelarve miinimum 1000 raha.

PPS. Arvestades seda, kuidas siinne rahvas omadega ise hakkama saab, jääb see unistus veel vähemalt 10 aastaks kõigest unistuseks.

Pilt lehelt: https://www.intrepidtravel.com/adventures/what-you-need-to-know-before-hiking-the-annapurna/

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

One thought on “Unistus Nepaalist”

  1. PPS. Ära liiga palju teiste hakkama saamise pärast muretse! Kui vaja, küll saavad. Minu meelest on kurb, et noored isad käivad pikalt kodust ära, ja keegi ei imesta. Aga koolilaste ema arvab, et kümme aastat peab veel ootama. Ei pea, kas siis enam tervistki on, et Annapurnale minna. Kuigi loodetavasti on, meiega samal ajal oli Annapurna ringil nii 70a papi kui 60+a proua.. Annapurna on igal juhul minemist väärt!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.