Avardame maailma

Ma siin millalgi kirjutasin, et inimesed on viimasel ajal üksteise vastu nii õelad. Isegi siis, kui sa kirjutad kuhugi midagi täiesti neutraalset, aga see pole ikka veel midagi.

Täna nägin aga äärmuslikku uudist ehk äsjaabiellunud Mart Haber ja Taivo Piller said kaksikud. Ossanugis, kus selle teema ükskõik kuskohas kajatusel on alles räiged kommentaarid.

Tõenäoliselt nad ise uudisega liputama ei läinud, vaid ajakirjandus hoiab just selle pärast, et läheb kihamiseks, neil kiivalt silma peal.

Ainuke asi selles loos ongi see, et pilt on hajumatu. Sest kõikides peredes on niikuinii omad kombed, omad tavad, omad kasvatusmeetodit ja sa võid kindel olla, et isegi naabripere on hoopis teistsugune kui sina. Seega ma ei usu, et nemad seal midagi enneolematut korda saadavad.

Aga neid teistsuguseid materdatakse juba koolis. Mul on lapsel klassis üks kuuldeaparaadiga tüdruk ja pidevalt kuulen, kuidas teda kiusati või ei lubatu seda või et klassiõhtul temal kindlasti ei lubata võtta. Ja minu laps on natuke ebapopulaarne, sest ma julgustan teda selle ebapopulaarse tüdrukuga suhtlema.

Ise ma olen ammu aru saanud, et inimest pole mõtet oma peas sildistada või eelarvamustega suhtuda ei ameti, nahavärvi , seksuaalse kuuluvuse või muu eripära järgi. Inimestena on kõik ühesugused. Üldjuhul vahvad. Kui ei kliki, ei klikiks ka muul juhul.

Veel tekib mõte, et äkki need väga vihased inimesed on põlvkond vanemad, kes on õppinud arvutit kasutama ja saavad nüüd oma viha välja elada, või siis põlvkond nooremad, kes ongi harjunud ütlema, mida mis sülg suhu toob.

Igal juhul olge sallivad, sest eks neid muutusi maailmas tule veel ja veel. Ja palju õnne värsketele vanematele ka

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.