GoPro ja muud tehnikavidinad

Ma ei teagi, kustkohast peab alustama, aga augustis täitsin ühe oma ammuse unistuse ja ostsin omale GoPro. See on siis selline pisike seikluskaamera, mis on isegi veekindel. Eriti vahvaks teeb asja see, et see reageerib häälkäsklustele. Tuleb mõni vahva koht, aga käed on kinni, siis röögatad ja kõik saab salvestatud.

Testisin seda vidinat näiteks Suure ühismatka ajal, et kas oleks sobiv matkafotokas, aga fotokana pean endiselt oma telefoni paremaks. Muidu Eesti poristes oludes suurepärane. Jah, ühtegi pilti ja videot sellest ajast vist näitamiseks siiani kusagil ei ole. Kahjuks sattus mulle loomulikult mingi katkine eksemplar ja hetkel saadeti see kuhugi Euroopasse remonti ning tagasi saab ehk alles kuu aja pärast. Kurb-kurb, sest nädalavahetusel tahaks Kadrinast Aegviitu jalutada.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid sellest, kuidas ma olen augustist alates igasugu tehnikavidinatest vaimustuses. Sellest GoProst saab faile otse telefoni või arvutisse saata. Peale selle on GoProl oma videotöötlusprogramm (Quick), mida saab kasutada kasvõi otse telefonis. Nii saab isegi metsas kännu otsas oma materjali kokku panna ning maailmaga jagada.

Nii olengi nüüd oktoobris üritanud iga päev mõne video, mis räägib konkreetse päeva ilmast või tegemistest, üles panna ja minu meelest on need väga lahedad välja tulnud. Jagan neid nii Instagramis kui Facebookis ja kuigi mul on Facebookis umbes 3 korda rohkem sõpru, kui IGs jälgijaid, siis vaadatakse IGs neid videosid rohkem.
Olen proovinud videoid ka YouTube üles panna, aga telefonist otse sinna laadides läheb pool kvaliteeti millegipärast raisku. Niisiis peaks seda üle arvuti tegema ja see on imelik. Sest öeldakse, et enamik igasugu vaatamisi ja tegemisi tehakse juba telefonis ja selle peale kontrollisin, kas näiteks Youtube toetab telefoniformaati (portrait) ja ongi nii, saab ka sellised videoid üle terve telefoniekraani vaadata.

Niisiis, kas GoPro on vanainimeste mänguasi? On küll! Kas igasugu muud äppid ja vidinad on vanainimestele? Samuti on küll.

PS. See ei ole reklaamjutt, sest mitte keegi ei ole mitte midagi mulle testimiseks saatnud. Kõik on oma raha eest ostetud.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.