Kust tuleb raha?

Kuu algus oli ikka väga sinine. Nimelt ei ole mul oktoobris olnud mitte ühtegi Etsy müüki. Ometi on juba mitu aastat olnud oktoober aasta kõige parem müügi aeg, sest Halloween tulekul.

Mõtlesin juba teistelt võitluskaaslastelt küsida, kuidas neil, aga just oli ka Facebookis teema tõstatatud. Paljudel sama jama, et Etsy kraanid on kinni keeratud. Ja siis selgus, et nad ongi jälle algoritme muutnud. Tõenäoliselt nii, et meid näidatakse ainult eurooplastele ja neil ju pole halloween nii hinnas. Teisalt võib neil hetkel nende uuenduste tõttu üldse midagi katki olla. Igal juhul iga päev on seal mingu uus pilt. Ühesõnaga väga kahju, et see nende uuenduste aeg just minu müügiajale sattus. Nädala lõpus panen poe kinni, siis ei jõua pakid niikuinii enam õigeks ajaks kohale.

Mittelahendatavaid olukordi ei ole, aga enne peab ikka selge olema, mis olukord olema hakkab. Euroopas pandi DaWanda kinni, nii et sinna enam vaadata ei saa. Amazon? Kutsub ammu, aga seal tuleb mingi Hiina nänniga vastamisi minna ja see on hirmutav.

Kuna hetkel on ka päris kopsaka summa eest reklaam peal, siis kasumi asemel lõpetan oktoobri miinuses ja ma ei tea, kust ma siis nüüd palgaraha saama hakkan.

Isegi öösel magasin halvasti ja ainuke mõte, mis pähe tuli, oli see, et tuleb siis hakata palgatööd vaatama. Esmaspäeva hommik tõi aga uudise, et võitsin taaskord Matkamessi korraldamise võimaluse, nii et vähemalt esialgu veel palgatööle minema ei pea. Aga kas nüüd nutta või naerda, ei oskagi ette arvata.

Eile aga helistas üks armas klient (venekeelt emakeelena kõnelev, aga nemad ongi millegipärast hoopis armsamad, kui eestlased) ja väitis, et ma teen just seda,  mida ta vajab. See annab innustust ka Eesti poes arendustööd teha . Äkki kellelegi on ikka Imelooma ka vaja.

Tal oli ka tulevikuks uus idee – seened!

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.