Kas mulle meeldib kuumalaine?

Kuigi mulle meeldib soe, on mul hetkel sellest suvest kopp ees. Lühidalt higi jookseb, parmud söövad, herilased nõelavad ja kuna põhitöö on kastmine, siis kodust ära ei saa ka.

Oleme juba kaks suve Issi puhkuse ajal koos perega korra Eestist ära käinud. Eelmisel aastal kokku 6 päev. Õnneks ma olen nii laisk otsustaja, et piletid olid siiani ostmata, kui kuumalaine juba hakkas paistma. Lihtsalt jõudsin vahepeal juba teha loomkatse, mismoodi 5 päeva ära olles oli kõik pikali. Nii et kui talvel vähegi midagi oma aia oma tahad suhu pista, ei saa sellist asja rohkem praktiseerida. Lisaks ei taha mina ise sellise kuumaga ei matkata ega rattaga sõita ja ammugi ei soovi seda ette võtta koos lastega. Kuum on muide ka Lapimaal ja pühapäeval lubab Islandile +21. Ehk põhjas on igal pool üleliia kuum.

Tegelikult on sellest meeletult kahju, et lapsed nüüd kuhugi maailma vaatama ei saa. Oleme küll valmis iga hetk startima, aga mingit sadu või ilma jahenemist ei ole ka järgmiseks nädalaks ette näha ja siis läheb Issi juba tööle.

Ja nina õue pistes hakkavad sind sööma igasugu parmlased. Google ütles, et neid on Eestis umbes 30 liiki ja hetkel on kõige kurjemad need sõgelased. Muide eestikeelset materjali leidsin nende kohta väga vähe, ammugi mitte seda, kuidas neid endast eemale tõrjuda.

Tõstatasin vastava teema ka Facebooki aiagrupis, kus peaks olema üle 36 tuhande liikme, aga mingit asjalikku nõu ei saanud. Tõenäoliselt ei ole need putukad enamiku jaoks probleem. Sain soovitusi stiilis, et kui ma metsa lähen, määrin ennast küüslauguga kokku või kannan valgeid riideid. Et võõpan aga mitu nädalat jutti ennast igal hommikul küüslauguga kokku? No ei.

Lisaks herilased. Seda on ennegi olnud, et ka nemad lähevad kuumaga lolliks. Tahavad sind limpsida pluss söövad kõiki ettejuhtuvaid marju. Hetkel olen saanud kõigest 3 korda nõelata. Eilne tipphetk oli see, kus üks lendas mulle kleidisaba alla ja kui kinni jõi, pani kintsu paugu ära. Ma väga paiste üldiselt ei lähe, aga täna on kümnesentimeetrise läbimõõduga punane  ja kuum laik kintsul ikka. Millal mõnele marju korjates minu nägu ei meeldi, on vaid aja küsimus.

Nii korjadki siin päeval marju nii, et higi voolab, sõgelased hammustavad ja herilased limpsivad, nii et enne löömist pead hoolega järele vaatama, kes seal parajasti on.

Aga kastmine? See on pigem taimede elushoidmine. Need on nii madalad ja krussis, et kurb vaadata. Eks kevadel ole näha paljud lilled, puud, põõsad selle jama üle elasid. Vaatasin, et ilusad on ainult lillepotid. Süvenenult ei jõua rohkem midagi kasta. Poolsaare geoloogilise eripära tõttu äikesepilved siia tavaliselt ei jõua, seega pole sadu esialgu ka ette näha jah.

Ühesõnaga tahaks ära, tahaks metsa vaarikale, aga mõte paksudest riietest ei tundu ahvatlev, tahaks kasvõi õues rahulikult ringi jalutada ilma, et keegi nõelaks või hammustaks. Niisiis kadestan hetkel kõiki, kes ei ole mingi aianduse või postindusega seotud ja võivad rahulikult kusagil jaheda veekogu ääres aega veeta.

PS. Pildil olev pilt on juba minevik. Kõik õitseb meeletu kiirusega ära, isegi tavaliselt augustis õitsevad lilled.

PPS. Hetkel istun mahlaaurutiga köögis, et ei peaks seda öösel tegema. Öösel muidugi kiireid asju ajada.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.