Kuidas ma Tallinnas bussiga käisin

Eile tegin üle pika aja midagi, mida ma ammu teinud ei olnud – nimelt sõitsin bussiga Hiiumaalt Tallinna. Auto jäi koos teistega Hiiumaale.

Ühelt poolt on see tohutu raha kokkuhoid, kui ei vea autot edasi-tagasi üle mere. Bussipilet maksis kõigest 12.50. Muide, Hiiumaal on nagu paljudes teistes maakondadeski 1. juulist kohalikel liinidel tasuta sõit. Ka ilma sissekirjutuseta inimestele nagu mina.

Issi, kes meil on sel suvel pea iga nädalavahetus sõitnud, ütles küll, et pikk ja igav sõit, aga no mulle tundus ikkagi 6 tundi puhast tsilli kuidagi ahvatlev.

Tegelikkus oli muidugi karm. Äratus 5.30. Öösel tegin muidugi kurke ja moose, et saak vahepeal hukka ei läheks. Nii et pikk uni ei olnud. Muide, ma käisin 3 aastat keskkoolis sama bussiga ja siis see sõitis vist varem välja, sest siis ma ärkasin 5.20. Ei taha meenutada.

Ja sõit oligi pikk ja igav, kuigi bussis lugesin ja püüdsin heegeldada, mida väga ei saanud teha, sest meie teed on ikka väga ebaühtlased ja buss kipus just siis hüppama, kui olin konksu läbi augi toppimas ning see läks siis valesse kohta. Magada ei püüdnud, kuigi oleks ehk abiks olnud.

Positiivne on see, et bussid ja ka praam olid mõnusalt konditsioneeritud. Palavaga sain näkku alles Tallinnas, kui kaugliinibussi pealt linnaliinibussi ümber istusin. Ja kodus ootas ees 27 kraadi toas. Täna peaks vist uuesti tagasi minema, kui asjadega siinpool ühele poole saaks.

Aga mida ma linnas tegin? Ei teinudki midagi. Sõitsin kohe edasi Aegviitu, kus said kokku suure ühismatkamisega seotud inimesed. Ühelt poolt uhke tunne olla osa tiimist, teiselt poolt pole ammu nii väsinud olnud, kui ma lõpuks õhtul peale üheksat lõpuks koju jõudsin.

Ühesõnaga ei sobi mulle need varahommikused sõidud, pigem siis juba hilisõhtul ära tulla. Ja seda pean meeles pidama  uuel nädalal, kui tuleb taas kord tulla linna Matkaliidu asju ajama ning matkajuhtidele mõeldud meditsiinikoolitusele. Aga seekord siiski autoga 😀

PS. Pildil on tee bussipeatusesse hommikul kell kuus.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.