Liiv

Kui Hiiumaal oleme, käime pea iga päev kusagil rannas. Ja rannad on meil siin enamasti liivased.

No ja lapsed tassivad seda liiva siis endaga iga päev autosse ja tegelikult sealt veel edasigi. Iga päev tuletan meelde küll, et jalad puhtaks, aga ikka jääb. Lisaks tulevad kaasa kivid, suled, oksad ja tont teab veel mis. Ma tavaliselt koristan auto ära alles augusti lõpus, kui linna hakkame tulema. Varem pole lihtsalt pointi.

Ühel maikuu päeval istusime hõimlastega sünnipäeval, kui tuli jutuks, et meie auto on tore küll, aga jube räpane. Nimelt neil omaahel jube hea side ja kõik abistavad kõiki, seega olid meie autod eelmisel suvel Soomes käies vahetuses. Lihtsalt parem ja ökonoomsem käis reisimas ja vanem ning liivane sõitis Tallinnas.

Kui julgesin piiksatada, et kui lapsed tulevad, küll siis arvamus muutub, sain vastuseks, et ei, ka töökaaslased musti lapsi autosse ei lase, autos süüa ei lubata jne. Ei osanud nagu midagi kosta, sest ise üleliia pedante ei tunne. OK, ju me siis oleme natuke liiga räpased.

Aga lugu tuli uuesti meelde eile rannas, kus üks pere sättis end minekule ja mingi pool tundi käis jube trall selle üle, kuidas lapsed liivast puhtaks saada. Pesed meres puhtaks küll, aga veest välja tulles kleepub liiv kohe uuesti märgade jalgade külge. Lõpuks pesti kõige pisem pudeliveega puhtaks ja võeti minnes kaenlasse, et ta vahepeal varbavahesid uuesti liivaseks ei saaks. Ja tüdruk tuli veel pärast tagasi ning käis uuesti vees. Tõenäoliselt ei läbinud turvakontrolli.

Mina muigasin omaette. See on ju kõigest liiv. Kuivab ära ja saab maha lükata. Ka varba vahelt. Ja autost ka. Aga need olidki tõenäoliselt need, kellest mulle tollel sünnipäeval räägiti.

Vähemalt selles osas on minu lastel õnnelik lapsepõlv, et mingist liivast ma probleemi ei tee.

Ja vabandan pere ees, kes end nüüd ehk ära tunneb.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.