Mis on õnn?

Käisin täna teist korda oma passil järel ja seekord edukalt, aga läksin kodust välja alles kell 10, seega oli rahvas juba kogunenud ja mul aega istuda ning elu üle järele mõelda.

Ja mõtlesin selle üle, et eelmisel nädalal tundsin ennast Hiiumaal tõeliselt õnnelikuna. Õnnelik olin ma ka Saaremaal ning isegi hilisõhtul Saaremaalt Tallinna sõites, aga Tallinnas ma enam õnnelik ei ole.

Ning välja mõtlesin. Hiiumaal on mul enne suurt saagikoristuse aega vähe teha ja palju aega seda tehtud ilu ning ilma nautida. Sama oli ka Saaremaal, ilm imeilus, kohad-vaated imeilusad, lapsed mingil põhjusel rahulikud ja rõõmsad, puhas nauding.

Sõit Tallinna sattus päikeseloojangu ajale. Loojang oli ilusam, kui päev varem, mil ma sain seda rannas pildistamas käia. Sellist asja juhtub umbes kord aastas ja ka seekord ei osanud kusagil kaunis kohas peatuda. Samas olid ka lapsed magama jäänud ja hea vaikne. Ühes kohas oli põld paksus paksus udus. Mu on tunne, et see udu on seal küll kogu aeg, kui ma mööda juhtun sõitma aga ehk on juhus. Igal juhul väga müstiline ja ebareaalne.

Aga linnakodu tuletab iga oma nurgaga meelde kõike seda, mis on tegemata ja et ringitrallimise asemel tuleks hoopis asjalik olla. Ja mitte ainult toas, vaid ka aias.

Nüüd tuleb kuidagi omale selgeks teha, et õnn ei sõltu korteriremondist, pestud põrandatest, laialijagatud Balsnacki toodetest ega ära müüdud laste väikestest riietest (viimaseid on millegipärast pool lauaalust täis ja Hiiumaalt on müügiga päris raske tegelda). Muidugi lihtsalt suvalised näited, mis hetkel silma hakkasid. Tegelikult on kodus alati midagi tegemistvajavat. Onju nii 😀 Ja katsu sa nii hetke nautida.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.