Mina ja minu pass

Olen linnas asju ajamas. Sponsortoodete laialijagamine on läinud väga hästi. Siiski suutsin selle sahmimisega käigus omal juhtme kokku lasta.

Nimelt mu esmaspäeval sisseantud passid said juba kolmapäeval valmis. Ilma igasuguse kiire valikuta. Mingis meeltesegaduses tellisin need Hiiumaa asemel Tallinna. Aga sinna on mõtet minna hommikul, kui ei taha rahvarohkes umbses ruumis palju aega veeta.

Mõeldud-tehtud ehk ärkasin täna koos Issiga üles, jätsin lastele kirja ja hakkasin Tammsaare tee poole liikuma. Valisin välja rongi, kihutasin sinna ja poolel teel tuli meelde, et ma ju ei valinud suunda, kuhu ma tahan sõita ehk mida ta mulle üldse näitas? Kontrollimise käigus selguski, et vastassuunda. Õige suuna rongini oli seega 12 minutit aega, seega läksin bussi peale. Sai vähemalt samme juurde.

Sabad on hommikul Tammsaares lühikesed, kõigest 10 numbrit enne mind. Kui aga jõudsin mind teenindava tädini, küsis ta minult passi. Seda mul polnud. Ja tundsin tädi hääles pahameele nooti, kui ta küsis: „Kas ma meili ei lugenudki?“ Ausalt öeldes ei lugenud. Ma tegin 4 dokumenti ja sain 4 meili. Lugesin esimese läbi ja võtsin teadmiseks. Ei tulnud üldse selle peale, et need neli võiks kuidagi erineva sisuga olla. Aga olid. Kolm erinevat sisu.

Vot selline pealiskaudne ma olengi. Ma ei tea, kas ma edaspidi püüan kuidagi tublim olla. Uue passi saan alles 10 aasta pärast (kui just vahepeal uuesti mehele ei lähe).  Aga õppisin küll seda, et hommikul ilma kohvi joomata ei ole mul kodust välja asja. See nädal on mind nii võhmale võtnud, et 12 magama minnes ei tahtnud ma 8.45 veel ärgata.

Nii et annan oma panuse järjekorda ühe korra veel. Minusuguste pärast Hiiumaa teenindaja rõhutaski mitu-mitu korda, et oodake ikka kõik 4 meili ära enne, kui kohale tormate 😀

Aga päeva jooksul sain kõik selleks nädalaks plaanitu tehtud ja homme sõidan uuesti Hiiumaale. Selle passiga on aega küll.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.