Harilik Eesti suvi

Huvitav, palju on eestlasi, kes istuvad praegusel ajal Eesti pinnal? Igal juhul on peale jaani minu Facebooki sein täis pilte soojadest maadest. Kas tõesti kõik teadsid, et selle suvega on kehvasti? suvel peaks ikka Eestis ka täiesti talutav olema.

Näiteks praegune saak: Rhodos, Kuldsed liivad, Havanna, Viin, Itaalia, Alpid, kindlasti on veel midagi, aga rohkem pigem ei vaata.

Ma ka tulin Hiiumaalt ära Tallinnasse tööd tegema, aga siin on sitaks külm. Hommikul käisin veel Kärdlas passipabereid korda ajamas. Endale ja lastele. Sai personaalset teenust ja võeti kokku 90 raha riigilõivu. Kätte saab ei tea millal. Ütlesin, et Tallinnast.

Aga eile teatas Issi, et tema meiega välismaale ei tule. Lihtsalt lapsed käituvad liiga võimatult, et nendega nädal koos veeta. Nii et ma ei teagi, milleks ma lastele nüüd need passid tegin. Ise ma ei kavatse oma maailma Euroopa Liiduga piirata ja augustis saab teine niikuinii läbi ka. Passi saan nüüd 10 aastaks.

Eile tegime selle tarbeks pilte. Mul ei olnud Hiiumaal kaasas ei välku ega peegeldit ning statiivi, et lastel käsi ei väriseks. Pidime käepäraste vahenditega läbi ajama. Laste pildid said väga kenad, aga minust nad pilti teha ei oska. Parim pilt tuli täpselt selline nagu oleks fotoboksis teinud ja nüüd pean seda järgmised 10 aastat vahtima. Masendav.

Aga Hiiumaa on tühi. On kesksuvi ja turiste peaks ikka olema. Käisime eile Ristnas matkamas, Surfiparadiisist Kalana poole ja puhas tühjus. Sama oli neljapäeval Mangu rannas ja reedel Kalurikoja metsaonni juures. Autosid teedel ei liikle ja Hiiumaale minejate praamisaba oli lühike. Loodame siis parimat, muidu jääb hiidlane talvel nälga.

Ja teagi siis nüüd, millal või kuhu välismaale ise veel sel aastal saab. Aga praegu lähen teen ahju tule, et oleks natukenegi kodusem. Kraad näitab akna taga +12.

Säh sulle Eesti suve.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.