Teistmoodi suvi

Täna tahaks oma lapsi kiita. Lõpuks ometi on nad saanud nii suureks, et ma ei ole suvel Hiiumaal väsinud. Ja me oleme siin olnud juba 12 päeva jutti.

Lõpuks ometi on käes aeg, kus mitte keegi ei käi öösel pissil või kui käib, siis ööd on nii valged, et nad leiavad ilma sekkumata poti üles. Ja ei ole neil ka muid muresid, seega ei pea öösel üles ärkama ja see ON SUUR asi.

Ma ei pea enam kedagi magama sundima, ei päeval ega õhtul. Õhtul loeme unejutu ja keegi enam ei lollita ega tralli. Kell on siis umbes pool 11. Ise ma passin poole kaheni üleval, loen võin teen tööd. tänagi lõpetasin just maasika toormoosi tegemise. Nii ärkame hommikul kõik koos 9-9.30. Elu on näidanud, et nii see ei pruugi jääda. Lapsed magavad kooliväsimuse välja ja kui järgmisel korral tuleme, tuleb uus rütm kujundada.

Ja üldse saavad nad kuidagi nii hakkama, et ei ole enam vaja valvata, et sääsed neid ei sööks, ei ole vaja vaadata, et keegi jalgupidi mõnes peenras ei tambiks või nad saavad joogi  ja kruusi ise kätte. Ja nii edasi. Seega on mul rohkem aega maal vajalikke majapidamistöid teha.

Varem ma olin igal suvel meeletult väsinud. Küll diagnoosisin omale porrellioosi, küll muid hädasid. Aga lihtsalt oli liiga vähe und ja liiga palju tööd. Hea tunne on tunda end lõpuks normaalselt.

Aga see on küll natuke kole, et laste väikelapse iga kestis kokku 9,5 aastat. Hetkel on see tervelt veerand minu elust. Kõik kaunid kolmekümnendad möödusid nagu unes ja see ei ole nii väike asi midagi.

Nii et minu elus on suvi neljakümnesena hoopis teistsugune. Ja loodan, et nii see jääbki.

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.