Suveplaanid

Huvitav on see, et Hiiumaa ei ole minu jaoks küll kuidagi vaimu kirgastav.  Pigem on peal selline uimasus või roidumus, et mitte midagi ei viitsi mõelda. Lihtsalt oled.

Näiteks jaanipäeva nädalal oleks pidanud mandrile tulema. Juba nädal ega on külm ja vihmane olnud ja siin ei ole suurt midagi teha. Maasikas valmib megaaeglaselt, nii et üle päeva pole veel midagi korjata, kasta pole vaja, midagi enam istutada pole vaja, niita pole vaja, sest peale vihma rohi alles võtab uut kasvuhoogu jne. Aga see rong on nüüd läinud ja lubatakse, et ilm hakkab tasapisi uuesti soojemaks ka minema.

Pikas perspektiivis tuleks Issi suvine puhkus ära planeerida. Tahame ka sel aastal jätkata traditsiooni ja kuhugi Eestist välja sõita. Algul oli mõte minna Ahvenamaale jalgrattamatkale, aga eelmise lastel käisime Turu saarestikus ja maastik oleks täpselt sama. Ainuke väärtus oleks mitmepäevane jalgrattamatk lastele ja mulle need kivised saared meeldisid.

Mõtlesin ka Poolat, aga tahaks päris lõunasse välja jõuda. See on siis kaks päeva ots ehk neli päeva kuluks puhtalt sõidule. Lisaks tahaks ikka ringi ka vaadata ja siit keset suve väga pikalt ära olla ei saa.

Kolmas variant on lennata kuhugi lennukiga ehk hoida kokku sõiduaega ja rentida kohapeal auto. Enne jäi silma norra ja Ukraina, aga hetkel lähevad lennupiletid ainult kallimaks, seega ära ei ole ostnud veel midagi. Ühesõnaga 4 nädalat aega ja ei mingit plaani. Igasugu piletitel hoian ikkagi silma peal, sest kui on ikka odav, siis lendame kasvõi Montenegrosse 😀

Aga ka see 4 nädalat sinnani tuleb kuidagi ära sisustada, sest mul on sel suvel aega kuidagi üle ja lastel pidevalt igav. Või noh, aega on tegelikult just praegu. Selle kuu jooksul on vähemalt kaks korda vaja mandril käia ja ehk jõuab vahepeal ikkagi korra naabersaarele Vormsile (kas siis jala või ratastega, sest autot pole mõtet üle mere vedada) ja kindlasti ka Saaremaale (aga see alles kõige varem kahe nädala pärast).

Sinnani siis molutan, kuni paremate mõtete tulekuni.  Ja ehk selgub sel nädalal ka see, millal töö asjus linnas peab olema. Hakkab ehk mõte ka rohkem tööle.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

2 kommentaari “Suveplaanid”

    1. Jah, hea soovitus ehk Rootsi ongi plaan nr 4. Eelmisel aastl aoli plaan nr 1, aga aasta jooksul on mõte natuke laiemalt lippama läinud 😀 Ja kohe tuleb ka järjelugu sellest, kuidas me ei saa minna kuhugi, kus passe on vaja, seega Ukraina jääb kahjuks seekord ära. :S

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.