Veel sihikindlusest

Ma pidin kohe oma uue avastuse kirja panema. Jah, ma olen oma elus motivatsioonist ja eesmärkide saavutamisest lugenud küll, aga midagi rabavat ma saavutanud ei ole. Või noh, kindlasti olen, aga varasemast elust nii head näidet näidata ei ole.

Ma olen lugenud, aga lõpuni aru ma pole sellest tõenäoliselt saanud. Ehk kõigepealt sea aga suur eesmärk ja siis tee see pisemateks juppideks. Klassika, onju. Aga kuidas teha nii, et oleks tõesti tehtav ja mõõdetav?

Alles ma siin kurtsin, et ma ei ole kaalulangetamises, blogimises ja Etsys sihikindel. Ja sammuprojektis olen. Seepärast olen, et see on klassikaline näida. Seal on eesmärk paigas. Ma tahan aasta lõpus oma sammuappsi näha numbrit 3500000. Täiesti konkreetne. Et seda näha, pean iga päev käima 9590 sammu. Kah täiesti konkreetne, tehtav ja mõõdetav igapäevane tegevus.

Samas see on asi, mille tulemus sõltub konkreetselt minust. Kaalulangetus on ka võimalik samasugusteks juppideks jagada küll, ainult aega ja energiat kulub päevas rohkem (hangi konkreetsed toiduained, keeda kokku, kaalu ära ja vaata, et sa mitte midagi üleliigset suhu ei pista), aga näiteks Etsyga nii lihtne ei ole. Võin küll seada eesmärgiks teenida 1000 € kuus ehk siis iga päev tuleks müüa 1 müts, aga kas ka reaalselt iga päev keegi ostab, see ei sõltu enam minust. Ma saan klienti meelitada, aga sundida ei saa kedagi. Seega ongi seda sihti nii raske pidada. Mingi igapäevase turundustegevuse suurust ei ole võimalik mõõta. Minu jaoks peab see tegevus aga olema midagi, mida ma saan õhtul käega katsuda.

Lähen nüüd selle küsimuse üle pikemalt järele mõtlema ja kui välja mõtlen, eks kirjutan veel.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.