Meil on nüüd koolivaheaeg

Nukitsamees

Veel koolist rääkida, siis laps läks eile kooli kaks kinga jalas ja tuli tagasi üks king kotis. Teist ei olnud. Ei jalas ega kotis. Lisaks tuli välja, et ka rahakott on kadunud. Oli harilik koolipäev.

Rahakoti tõi naabritüdruk õhtul koju ära. Oli tee pealt leidnud ja oli tuttav tundunud. Rahakott oli tühi. Aga õnneks üle müntide seal midagi ei olnud. King aga oli ikka kadunud. No eks ta ka kusagil tee peal vedele.

Ega meil keegi muuhulgas ka sõna ei kuula. Kohe põhimõtteliselt ei kuula. Seega Noorem seda kinga otsima ei läinud ka. Ma ka põhimõtteliselt ei läinud. Kogu aasta on saanud igasugu asju otsida. Küll telefoni (hea, et on nuputelefon, see vedeles ka ikka veel kõnniteel), küll prille, küll rahakotti küll võtmeid ja õpilaspiletit. Korduvalt. Hämmastaval kombel on õnnestunud kõik kas koolist või tänavalt kooli ja kodu vahel ka üles leida.

Aga eile nad istusid teiste naabrilastega põhimõtteliselt ülbe näoga poole kaheteistkümneni õues. Jube tuus on ju vanemate sõna mitte kuulata. Juba 7 ja 9 ei allu mitte mingitele korraldustele. Meie olime selleks ajaks põhimõtteliselt juba voodis ja ei liigutanud suurt varvast ka, kui lapsed lõpuks tuppa tulid. Oh, kus oli alles kahehäälset seakisa. Keegi ei aita hambaid pesta, ei loe juttu ja ei tule tekki peale panema.

Täna hommikul suutsin ennast siiski nii arusaadavaks teha, et enne mingit meelelahutust ei tule, kui see king on üles leitud. King leiti poe juurest. Keegi lahke oli selle isegi käsipuu külge pannud. Ehk siis jälle õnnestus üles leida.

Päris kõike siiski üles leida ei ole õnnestunud. Eile viskasin ka ära 3 üksikut kinnast, mis ei tulnudki aasta jooksul kusagilt välja. Oleks ehk pidanud ise sinna kooli leiukappide kallale minema.  Ja igasugu pliiatsid, kustukummid, teritajad ja käärid on lihtsalt kuluvara, neid ei ole kokku lugenud. Vot selline esimene kooliaasta siis Nooremal. Kas suve jooksul võiks mingit arengut olla? Hästi ei usu.

Meil on nüüd koolivaheaeg.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

4 kommentaari “Meil on nüüd koolivaheaeg”

 1. Meie oma on ka hull tuulepea! Telefon, pinal, võtmed, spordiasjad, 3 kampsunit, päevik..pliiatsitest jm rääkimata. Õnneks suurema osa saime tagasi, v.a pinalid. Valvurionu muigas iga kord kui mind koolis nägi ja seda juhtus pea iga nädal 😀
  Loodame, et teine kooliaasta läheb väiksemate kaotustega 😀

  Meeldib

  1. Kuhu need pinalid siis jäid? Huvitav kadu. Mul jäi suuremal eelmisel aastal üks fliis kaduma. Väidetavalt koolis, aga ei jõudnud kunagi sinna leiukappidesse.

   Meeldib

  2. Täitsa veider jah. Otsisime absoluutselt kõik võimalikud ja mitte niiväga võimalikud kohad läbi aga ei olnud. Keegi ilmselt võttis koju kaasa vms
   Viimasel veerandil leppisime kokku, et ostab kõik kaotatud asjad oma taskurahast tagasi. Pinali ja kapivõtmed ostiski oma raha eest. Ei olnud kuigi õnnelik 😀 Loodan, et see teeb ta väheke tähelepanelikumaks

   Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.