Aias

Sellest, palju sa suve jooksul aias tööd teed, saad sa aru siis, kui sa seda teinud ei ole. Saabusin neljapäeval Hiiumaale ja pidin pikali kukkuma. Rohi rinnuni, karikakar õitseb, maasikas (kasvuhoones) valmis, piibeleht ära õitsenud, peenrad rohus  jne.

Mitu korda ma sel kevadel Hiiumaale saingi? Kolm? Igal juhul sai kiiresti natuke kaevatud siit ja natuke sealt. Nüüd padukuiv, isetärganud taimi enam liigutada ei saa. Maasikate muruga multšimisega jäin hiljaks. Nüüd jääb ainult loota, et väga vihmane suvi ei tule. Nimelt juba kõrrega rohtu ei saa peenardes kasutada, seeme areneb edasi ja läheb kasvama. Katsu sa siis selle muruga võidelda.

Või kas neid maasikaid üldse saabki? Mina olen jälle linnas ja seal ei olevat tilkagi sadanud. Lisaks pistsid õielõikajad jälle poole saagist pintsli. Katsu sa Islandil olles neid silma peal hoida 😀

Kuna padukuiv on, siis ei saa neid isekülvanud taimi ka puudutada. Tuleb vist minna lihtsama vastupanu teed ja lihtsalt midagi peoga vahelt välja tõmmata. Tõotab Tootsipeenart ja huvitavat tulemust.

Ühesõnaga natuke niitsin, kuni tuliuus muruniitja lolliks läks ja võtsin ülejäänud aja rannas päikest. Tuleb huvitav aasta, kus enamik kultuure hakkab siis oma elu elama. Ja minu silm peab selle korralagedusega harjuma.

Eks mandri vahet tuleb sellel suvel ka sõita rohkem kui tavaliselt. Nimelt said lõpuks paberid korda ja ma saan aasta lõpuni Matkaliidult natuke kommiraha. Tööd tuli tegema hakata juba aprilli lõpust, aga nagu ikka, asjad meil venivad. Eks ma siis võtan selle juba tehtud töö oma suvetööst maha 😀

Aga sõit saarele on kallis. Seekord maksin sularahas ja valus oli ikka neid kahekümneseid siia ja sinna jagada. Kaks praamipiletit, bensiin, laste toit laevas, nelja päeva toit kaasa ja 100 läinud nii  kui niuhti. Kaardiga on kuidagi pingevabam maksta. Või iga päev poes käia 😀

Annaks siis tulevik, et päris iga nädal ei peaks sõitma hakkama 😀

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.