Mais Islandile

Algul polnud mul mingit plaani. Ma teadsin küll, et päris mitu head tuttavat lähevad mai lõpus Islandile. Mul pole isegi kunagi olnud unistust sinna minna, seega väga ei pingutanud, et kaasa saada.

Koolivaheajal käisid hõimlased terve perega Islandil. 1. mail oli pildivaatamise õhtu. Ikka veel jättis see asi täiesti külmaks.

Siis käisin kaks nädalat tagasi Pedja jõel süstamatkal (sellest ei ole ma ka veel jõudnud kirjutada) ja süstakaaslane kaheks päevaks pidi minema Islandile. Testis veel oma tuttuut välismaalt tellitud magamiskotti, no et kas on soe ja mõnus.

Ometi oli midagi kuhugi kahe kõrva vahele jäänud. Kui sõber pani oma lehel oksjonile viimase koha tema gruppi, siis tegin pakkumise. Küll ainult seepärast, et teada aidata ja hinda ülespoole kruvida. Ma ei uskunud, et huvilisi ei ole. Alghind oli kõigest 99 raha. Ma isegi ei teadnud, mis kuupäevadel see reis toimub. Mul mai lõpus mõned pildistamised juba kirjas.

Eile oli oksjoni lõpp ja keegi ei olnud minu pakkumist üle pakkunud. Hakkasin siis vaikselt pead harjutama mõttega, et äkki tulebki minna. Vaatasin, et pildistamised on ka täpselt enne ja pärast. Tuleks küll üks unetu öö, et pildid enne üle anda, aga äkki on tehtav.

Mõte hakkas nii meeldima, et kui keegi üle pakkus, jäi see närima. Kuna aega oli vähe, tuli kiiresti otsustada ja pakkusin uuesti. Ja nüüd ongi nii, et sõidan järgmise nädala lõpus Islandile. Esimene reaktsioon oli küll, et millega ma jälle hakkama sain???? Ma ei ole mitte kunagi mitte kuhugi nii lühikese planeerimisajaga reisinud. Vist. Mulle pakuti võimalust ja ma võtsin selle vastu. Tont seda teab, milleks see nüüd jälle hea on.

Plaanis on matkad vulkaanidel – kassid, kirkad, köied. Soovitati enne trenni teha. Ma pole meetritki teinud. Loodan, et ei ole grupi kõige aeglasem lüli. Tavaliselt ei ole olnud, aga alati võib olla esimene kord. Kirkat-kasse pole ka üle kümne aasta kasutanud, aga ehk on kehamälu ja ehk ei ole nii väga vaja.
Ööbime telkides, teeme ise priimusega süüa. Tõenäoliselt sajab palju. Tõmban mõttes paralleele Teravmägedega, kus sadas ka kolmest päevast kaks ja see oli rõve. Seega jope tuleb küll uus osta. Tuult ja vett pidav. Mu eelmine on küll väga tubli, aga see pole enam visuaalselt väga ilus. Sügisel tahtis Marokos üks vend seda ära osta. Oleks pidanud müüma.

Pakkimise pärast ma ei muretse. Viimasel ajal on nii tihedalt tulnud lennata, et on juba selge, mis tuleb kotti panna. Kõik väiksed hambapastad ja kreemid ka veel alles. Iseenesest pole vahet, sest tulevad päevatripid baasist ja sellised asju seljas kaasas vedama ei pea. Pooleldi mugavusretk või nii. Äraantavat pagasit osteti ka juurde, nii et ruumiga vist väga kitsas ei ole.

Nüüd on mul siis täpselt 9 päeva aega oma asjad korda ajada nii, et kõik saaks selle nädala jälle hakkama. Selgus, et seal tõenäoliselt on õhus andmesidet ja see poel isegi väga kallis. Nii et kui kuidagi ei saa, tuleb arvuti kaasa. Ikka hea õhtul telgis tööd teha.

Ja veel. Eile hommikul tõi laps postkastist kaardi. Loomulikult Islandilt.

PS. Tahaks peegelkaamerat kaasa võtta, aga äkki upun koos sellega jälle ära 😀

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

One thought on “Mais Islandile”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.