Jälle need Imeloomad

See ettevõtlus on ikka üks huvitav asi. Imeloomad OÜ on juba aasta vana, aga ikka satun igasugu enneolematute asjade otsa.

Algatuseks sai mul just majandusaasta täis ja ma kujutasin omale ette, et selleks ajaks tuleb ka aruanne ära teha. Ma kujutasin omale ette, et ma olen raamatupidamises kõva käpp, sest no kõige lollim ju siiani olnud ei ole.

Eh, mitu korda tegin ümber. Oleks võinud ikka alustada A ja B lugemisest. Samas õhtuks olid kassavood sendi pealt täpsed. Kõik see juhtus paar päeva enne kuu lõppu ja sinna tuli küll veel kaks tehingut juurde, aga kasvõi täna võin oma aruanded ära esitada. Tol päeval aga selgus, et tegelikult on mul aega veel kuus kuud 😀 Valisin e-arvestaja, mis pidi olema veel selle aasta lõpuni tasuta ja edaspidi siis mingi 5 eurot aasta või nii. Ja aruanded EMTAle teeb see igal juhul väga kerge vaevaga ise ära. Või nii lubati. Mul ju need veel esitamata. Aga et ma ise olengi raamatupidaja, oli mulle üllatuseks.

Samas ma ei ole raamatupidaja. Keskendunult andmete sisestamine ei ole minu rida. MA olen loomult logistik. Tihti avastan ennast peas kalkuleerimas, kuidas saaks käike siduda, kellega ja kuhu midagi ära saata, et oleks lihtsam. Kes kelle auto peale sokutada, et oleks soodsam. Tihti vaadatakse mind ka seepärast imelikult, aga las see olla. Ehk tasub tulevikus logistiku ameti peale mõelda.

Siis Maksekeskus lajatas mulle ükspäev 20-eurose kuumaksu ehk siis kõikvõimalikud tasud pluss käibemaks. Kusjuures iga tehingu pealt lähed juba algul mingi kopikas maha ehk siis minu arvele ei laeku see summa, mis klient maksab. Peab lepingut uuesti lugema. Ja ehk saab selle teenuse vähemalt suveks kinni panna. Enne oktoobrit mul tõenäoliselt müüke ei tule.

Veel ei saada mulle Woocommerse enam ostu kohta teateid. Täiesti juhuslikult avastasin täna 3. Mail tehtud ostu. 5 päeva hiljem. Võtsin kliendiga ühendust, et mis teen? Maksan raha tagasi, toon koju kätte või jõuab veel automaadiga? Jõudis veel. Tegelikult mind sunniti mingisse paberisse ka tarneajaks 1 nädal kirjutama, nii et tegelikult jõuab vist veel lubatud aega.

Ning veel. Täna lubasin ühele kliendile paki postkasti ära viia. Siis aga leidsin Collect.net pakiroboti, kus on ühe paki hoiustamine 7 päeva täiesti tasuta. Kui paned korraga rohkem pakke, tuleb juba mingi kopikas ka, aga ei midagi hullu. Igal juhul mõlgutan nüüd mõtteid, kuidas seda robotit oma äriga siduda. Ühesõnaga töötab nagu minu kodune postkast, aga võib-olla on mõnele sobivamas kohas. Nii et hea, et täna selline head tegemise tunne peale tuli.

Ja sellega peakski vist kõik selle hooaja mured lahendatud olema, kui see Kuldkihara lugu välja arvata. See on tõesti täna veel lahendamata. Ühe tärni hinnangut ei ole alustaval pole ka kohe vaja.

Vot sellised lood täna.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.