Appi, mis toimub????

Kirjutasin juba ka emotsionaalse kirja valmis ja jätsin saatmata, sest mina ei oska ka kuigi taktitundeline olla.Eks ma korrigeerin oa mõtteid ja saadan selle kirja millalgi ikka ära.

Nimelt ei ole ports  Noorema klassi laste vanemaid õpetaja tegevusega rahul ja nad on  otsustanud (ma ei tea, kuidas seda öelda), asuda õpetaja vastu sõtta. Ja see asi on läinud väga-väga inetuks.

Tegelikult algas see inetu juba sügisel, kui vanemad tahtsid teha FB-grupi a meililisti ilma õpetajat lisamata. Juba siis mind hoiatati seda viga tegemast, sest selja taga susserdmine ei lõppe mitte kunagi hästi. Andsin need soovitused ka edasi, aga enamus soovis jätkata ilma õpetajata.

Nüüd on siis tulemus käes.

Kõigepealt olen suhtelisel kindel, et selle jama peale ei tahagi õpetaja järgmisel aastal jätkata. Mis tunne oleks sul oma, kui päris suur punt ei tuleks oma muredest sinuga otse rääkima, vaid teeks seda kusagil selja taga?

Ja tean ka klassi, kellel ongi iga jumala aasta uus klassiõpetaja ja see ei mõju laste turvatundele kuidagi hästi, aga selle peale ei mõtle keegi. Mina oma lapsele sellist asja ei taha.

Probleemid on siis selles, et näiteks esimeses klassis ei anta piisavalt õppida. Ports lapsi on tulnud eliitkooli eelkoolist ja pole sellel õppeaastal veel midagi uut õppinud. Õpetaja hinnangul pidi klassi tase olema nii erinev, et õpetajal läheb enamik jõudu nõrgematega tegelemise peale. Nutikamad vaatavad siis ise, kuidas hakkama saavad ja lisatööd neile ei anta, sest see järaks tunde kui karistamisest.

See on õige, sest ma ise olen ka keskkooli ajal näiteks kehalise õpsiga vaenujalal, sest ta pani mulle tunni hinde 4 selle eest, et ma ei jooksnud näiteks 1 ring rohkem, kui teised. Olin ju koolivälisel ajal keskmaajooksja. Lonkisime mõnusalt koos. Ja ütlesingi, et ega ikka ei jookse küll, sest matemaatikas ma ju ei tee rohkem ülesandeid, kuigi saan enne teisi valmis. Täpselt sama asi ja ma ei olnud 8, vaid 18.

Ja see, et õpetajal läheb enamik energiat nõrgemate peale ja käitumishäiretega laste talitsemisele, on üleriigiline teada-tuntud probleem, mitte ainult selle klassi häda.

Või siis õppekäikudel ei ole piisavalt turvaline või õpetaja ei aita piisavalt (riidesse-pissile-midaiganes). Ma ei saa aru, mis „helbekesed“ sinna klassi kokku on sattunud?

Käisid uisutamas. Õpetajal oli külm olnud, aga näiteks selle sama uisutamise juures oli kaasas olnud poiss, kel hakkas liiga külm, sest ta ei olnud ilmale vastavalt riides. Tema viidi ka sooja teed jooma.Sellest ei räägi keegi. Aga kuidas ilmale vastavalt riietuda, tuleb kogemusega ja teine kord on kõik targemad.

Selle uisutamise juures on ainuke asi, mida ette heita, et seda oleks pidanud tegema kehalise tunni raames ja koos kehalise õpetajaga, sest enamik lapsi ei olnud uisutada osanud ja nii nad seal omal käel kakerdasid, keegi ei suunanud ega juhendanud. Laste klassijuhataja ei oska uisutada ja seepärast jääle ei tulnud. Aga ehk said positiivse kogemuse ja uisutavad teine kord veel.

Ja nüüd tegi õpetaja muidugi vea ja teatas, et ta jätab kevadise väljasõidu ära. Kohe kisa taevani – direktor ja Haridusamet. Aga juba oli ka lapsi, keda niikuinii ei saadetud õpetajaga majast välja, sest see ei olevat piisavalt turvaline. Ma ei saa aru, milles nüüd siis probleem on?

Eile lasin korra peast läbi mõtte, et võiks ise lastele mingi matka teha, aga täna loobusin sellest kiiresti. Täitsa ausalt, kõhe on. Pärast mõni näpibki rohukõrt ja sõrmest tuleb veri välja või jääb püksisäär mõne oksa taha kinni. Ma ei ole samuti kunagi nii (üle)muretsevate vanematega koos töötanud, kuigi eks igasuguseid ole nähtud.

Muide, Vanem ei käinud ka eelmisel kevadel väljasõidul. Mis põhjusel, ma ei mäleta, aga mitte midagi ei juhtunud.

Ja mina igal juhul ei näe sellele olukorrale mingit lahendust. Vanemate grupi toimine ei ole üldse nii, et kus viga näed laita, seal tule ja aita. Fakt on see, et ega need eliitõpetajad ei istu suvel jõude, nii et uus võib alati hullem tulla. Palju õnne meile kõigile!

PS. Ma ei näe praegu suurt vahet Vanema klassiga, aga seal keegi ei kisa. Seal õpetaja muidugi vanem ka. Endast nooremale on ikka lihtsam turja karata.

PPS. Noorema klassis pidavat ka järgmise aastal jääma kujundav hindamine ehk hindeid ei panda. Ühelt poolt pidi see lastele vabastav olema ja teiselt poolt pidavat praegu olema rekordarv lapsevanemaid, kes käivad lapse hinnete pärast koolis pahandamas. No et kui viit ei pane, siis isa platsis. No kust sellised inimesed tulevad?

Veekord, tule teavas appi!

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

2 kommentaari “Appi, mis toimub????”

  1. Lugesin selle postituse mehele ka ette. Mõlemad ainult vangutasime pead. Lihtsalt kohutav, mis toimub ikka. Mul on väga kahju, et su lapsel pole vedanud klassiga.
    Meil oli sarnane juhtum lasteaias, kui noorem laps läks sõimerühma(!). Kokkuvõttes jagunesidki lapsevanemad kaheks ja pinged jäid üles veel ka järgmiseks aastaks. Aga jah, väga palju probleeme valmistasidki need vanemad, kelle lapsel oli mõni “erivajadus”. Erivajaduse all pean siis silmas näiteks seda, et laps ei tohiks porilombis mängida või laps on liiga tark (sõimerühmas juba, onju) õpetaja poolt teostatavate tegevuste jaoks ja vajab arendavamaid tegevusi. Siis tekkis mul küll küsimus, et milleks sa oma lapse lasteaeda panid? Või miks sa ei lase lapsel laps olla? Igatahes, pärast sellist jama ma imestan, et meil üldse veel koolis õpetajaid on. Minagi põgenesin sealt, kuna tundsin, et mind lihtsalt süüakse elusalt ära. Ei ole normaalne, kui 6. klassi õpilasel tuleb ema kooli pahandama, et miks laps ei saanud hindeks “5”. Nad ju õhtul koos õppisid palju. Aga sellepeale lapsevanem üldse ei mõtle, et äkki on laps väsinud sellest tuupimisest ja on ka rahul selle 5-st kehvema hindega? Ja siis ikka sügavalt imestatakse miks keegi õpetajaks ei taha minna. Ma olen täiesti sellel arvamusel, et iga lapsevanem peaks koolis ise õpetaja olema vähemalt ühe aasta. Esiteks ta saaks siis aru, mida see töö endast tähendab. Ja teiseks ma usun, et me leiaksime väga palju andekaid ja südemega õpetajaid seeläbi.

    Meeldib

    1. Jah, sügav kummardus kõikide õpetajate ees. Nii koolis kui lasteaias. Kuidas nad küll suudavad?

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.