Minu Itaalia 4

Mõnusale Itaalia reisile oleme jälle sammu lähemal. Eile broneerisin neljanda ja viienda öö Vieste lähedal. See on küll üle 200 km Pescarast, aga piltide järgi tundub see nii lahe koht olevat, et kui oletada, et ma sinnakanti oma elus enam kunagi ei satu, siis ei saa lihtsalt käimata jätta.

Aga kuna ilmprognoos on veelgi kehvemaks muutunud, siis ehk ongi autos meeldivam aega veeta. Näeb rohkem ja on vähemalt soe ning kuiv.

Seda enam, et kõige kiirem viis selle kahe punkti vahel liikumiseks on tasuline kiirtee. Mingi maksuleht ütleb, et umbes 9 euri ots. Seal on ulmeliselt väravaid ehk siis iga mägedest tuleva tee Teine variant on liikuda mööda kohaliku tähtsusega teed, mis liigub veel kiirtee ja ranna vahel. Eks näis, kuidas ilmon ja aeg on. Maalilisi vaateid näeks seal kindlasti.

Autot ei ole kusjuures veel rentinud. Eile oleks see peaaegu juhtunud, aga pakutav kindlustus võttis korra mõtlema. Õigemini pakutakse seal kasko kindlustuse kindlustust või midagi sellist. Mugavustoode iseenesest. Võid võtta kindlustuse mujalt ka, aga siis võtab rent algul ikka aha maha ja pärast saad siis heal juhul kusagilt tagasi. Selle kindlustuse eest ei pea pärast kellegagi vaidlema 😀 Hind on muide 7+ eurot päev ehk siis pool rendisummast.

Kuna me itaalia keelt ei oska, on kindlam vist see kindlustus võtta. Rahvas räägib, et ikka hakatakse sulle igasugu kriime pähe määrima ja katsu sa siis nendega vaielda. Samas tean ka, et kui keelt ei oska siis karju omas keeles. Kõik saavad aru 😀 Aga see selleks.

Veel lahendasin ära ka Riiast tuleku küsimuse. Küll alles eile. Oleks päev varem lahendanud, oleks veel igavesti hea lahendus olnud. Nimelt on hetkel Riias ööbimine väga odav. Peale pikka kaalumist võtsin siis bussijaama juures neljase toa. Vets ja vannituba küll koridoris, aga lisaks mingi hommikusöök ja kõik see neljale 23 euro eest. Ei pea lapsi linnas edasi-tagasi liigutama, kuigi lennuk maandub juba 20.25, mis pole veel väga hilja. Aga seepärast jääb vist ära väike jalutuskäik Riias. Ise oleks tahtnud küll, kui juba seal olla, sest minu meelest on Riia ilus linn. Aga ehk hommikul veel jõuab, kui uni varakult ära läheb. Vanalinn ju kohe maja taga ka.

Veel natuke kojusaamise kuludest. Lennujaama buss 1.15 nägu, kui pilet ette osta. Bussist on 2 eurot ja ma ei tea veel, kas lastel on soodsam hind. Buss Riia-Tallinn tuli neljale 25 eurot. Oleks päev varem ostnud, oleks poole hinnaga saanud. Naistele oli naistepäevasoodustus. Kuna buss ei olnud enne eilset teema, siis ma millegipärast seda nii hoolega ei vaadanud ka.

Igal juhul nii või teisiti ei tulnud selliste hindade juures enam mõttesse auto ette viimine või kellegi järele kutsumine, sest paak bensiini ja parkimistasu või siis kompensatsioon autojuhile ei tule kuidagi soodsam. Lisaks kulutab see ükskõik millise autojuhi aega terve päeva.

Kindlasti oli eile veel midagi, millega ma seoses reisiga hakkama sain, aga ma ei saa mõelda, kui keegi kogu aeg kõrval räägib ja täna on see päev nädalas, kus ainult 2 tundi keegi ei räägi ning siis plaanin teha tõesti süvenemist nõudvaid asju, mis on vaja enne ära teha. Põhiliselt Matkaliidu asjad. Arvuti tuleb küll kaasa, aga no selliste asjadega pigem puhkuse ajal ei tegele.

Pärast teen kindlasti kuludest kokkuvõtte ka ja postituse, kuidas säästlikult reisida. Ma lihtsalt olen liiga palju informatsiooni läbi närinud ja on patt see ainult enda teada jätta.

PS. Üks ööbimine on veel broneerimata. Leidsin väga vinge kaminaga onni mägedes, aga seal ei ole Internetti. Nii et kui vähegi jõuab enne eeltööd ära teha, kaardid värgid jne, siis läheb ära. Vähe ei libistaks kaminavalgel kusagil mägionnis veini 😀 Ehk siis minul ongi plaan see mujalt kokkuhoitud raha ära süüa ja juua 😀

Pildil killuke järgmise nädala ilmaprognoosi.

Pescara

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.