investeerimisest

Investeerimine mind huvitab. Samuti passiivse sissetuleku tekitamine. Seega jäin täna #kogumispäevikus laste koolifondidest lugema ja tuleb tõdeda, et seal grupis on ka nutikaid tegelasi, kelle rahaga seotud mõttekäikudesse tasub süveneda. Enamasti küll mehed.

Lihtsalt väideti, et pikaajaline investeering ei tasu ära. Pigem osta-müü ja kabeta ning see lükati ümber näidetega riigi algusaastatest. Et siis Tallinnas ostetud korterid on praegu 4,6 korda kallim. Tallinn on kasvanud 10% ja kõik tahavad kusagil elada.

Et sel ajal soetatud aktsiad (Tallinna Kaubamaja, Hansapank) on ka ulmeliselt kasvanud. Ehk siis tegelikult võib elus kõike juhtuda. Praegu tõesti enam kinnisvara ja aktsiad nii ulmelisi trikke ei tee.

Ainuke jama on selles, et mina olin sel ajal alles teismeline ja hiljem linnas isemajandav üliõpilane. Mitte midagi säästmiseks üle ei jäänud. Mitte et mul praegu väga raha üle jääks, aga oma pensionifondi pean igal juhul ise tekitama.

Kusjuures üheksakümnendatel sai ka ilma erialase ettevalmistuseta huvitavaid töökohti, sest tekkisid ametid ja asutused, mida varem olemaski ei olnud ja kedagi oli tööle vaja. Ole ainult õigel ajal õiges kohas. Õpiti ja areneti koos riigiga ja praegu on need inimesed väga tegijad igas mõttes.

Ühesõnaga olid põnevad ajad ja isegi kahju, et ise 5-10 aastat vanem ei ole 😀

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.