Õues

Eile võtsin pool lastevaba päeva ja käisin täiskasvanutega kõndimas. Kohe 20 kilomeetrit käisime ehk siis tulime Tabasalust Nõmmele. Harkus ja Astangul käisime ka. Täna on koivad natuke kanged, sest ei ole need harjunud lumes sumpama.

Aga tegelikult tahtsin täna sellest rääkida, et üks lastega pere oli ka kaasas. Tüdruku vanust ei tea (silma järgi 9-10), aga perepoed oli 5. Küsisin ta käest järele. Ja kõige nõrgem lüli oli seal hoopis pereema. See viiene oli veel peale 12 kilomeetrit väga rõõmsa moega. Lõpuni nad küll ei tulnud, aga väga-väga tubli saavutus.

Hakkasin mõtlema, palju minu oma sellisel maastikul vastu peaksid? Kas nad üldse peaksid? Hetkel on kõik väljaminekud suure kisa, nutu ja löömisega. Õues on lihtsalt nii nõme ja igav. Kui enne veel sai, siis nüüd, kui mõlemad koolis käivad, on asi ikka täiesti hull. Metsas visatakse teatraalselt pikali ja väidetakse, et üldse ei jaksa, taustaks selline kisa, et karu keerab kah koopas teise külje.

Kui varem oodati lund, kui hingeõnnistust, ka suvel, siis sel talvel on Noorem umbes-täpselt kaks korda kelgutama saanud. Koos Issiga. Õega või teiste ümbruskonna lastega koos välja ei minda. Vanemat aitavad kooli kehalise tunnid. Nad ikka kord nädalas peavad kelgutamas käima. Kujutan juba seda nurinat ette, mis gruppi saadab. Tubli õpetaja, et viitsib.

Ja isiklik eeskuju üldse ei nakata. Issi käib praegu 5 korda nädalas suusatamas, mitu tundi jutti. Muul ajal jookseb. Mina käin iga päev oma 10 000 sammu ja vabal ajal kolan pikemalt ringi. Aga lastele meeldib toas kusagil diivaninurgas kõveras ükskõik millist ekraani passida. No ei hakka külge.

Aga kaheksa pidigi see iga olema, enne mida saab veel suunata ja harjumusi kujundada, peale seda on läbi. Jääb ainult loota, et suuremana on kehal veel meeles ja tekib uuesti huvi. Võimalik, et see piir on nüüdseks juba 7 peale tulnud.

Viiesed aga ongi väga hea iga, nad vaimustuvad kergesti ja kõigest. Meenub kasvõi sünnipäev Pääsküla rabas. Nii et kel veel koolieelikuid, liigutage, näidake, tutvustage. Eks me ka ikka püüa edasi, kuigi lumematka maiku vist sel talvel enam suhu ei saa.

Kohtume õues!

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

4 kommentaari “Õues”

 1. Tead, ma lugesin täna su postistusest mõned lõigud lausa mehele ette. Nii lohutav on lugeda, et isegi teiesugustel tublidel ja aktiivsetel vanematel on armsad tavalised lapsed ja ma polegi täiesti äpardunud lapsevanem. 😀

  Meeldib

  1. See on tore, et sain kuidagi abiks olla. Aga jah, ei ole au olla edukate lapsevanemate ridades. Eks edaspidi rohkem 😀

   Meeldib

 2. Ma sattusin hiljuti sel teemal ühte Katy Bowman podcasti lugema. Ta küll rääkis ks pigem noorematest lastest, aga nipp oli järgmine: õue, matkale, seiklema jne minekuks tuleb lastele mõni sõber kaasa võtta. Meie seitsmene vingus ka pidevalt, et kuskil käia ei taha jne. Esiteks piirasime ekraaniaega ja teiseks lubasin talle pühalikult, et ma olen alati valmis tema sõpru kaasa võtma. Suhtumine muutuski muide. Kas oled midagi sellist katsetanud?

  Meeldib

  1. Tere, Riina! Ma ei tea, kuidas ma unustasin sulle vastata, aga jah, nii see asi on. Oma pikemat tretid komplekteerin ikka nii, et kõigil oleks mõni sõber ka. Aga kuna me käime nii tihti ja nii spontaanselt, siis tihti ei jõua kedagi kaasa organiseerida. Enamik tahab ikkagi ette teada. Ja kogu aeg ei viitsi kah kogu küla kaasa vedada 😀

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.