Nälg hakkab kohe näpistama :D

Alustan siit, et elan suvel Tallinna asemel Hiiumaal ja kasvatan oma talvejuurikad kõik ise, korjan marjad ise, teen mahlad-kurgid-supipõhja-segud ise. Ainuke häda on see, et linnas ei ole mul piisavalt ruumi ega jahedaid hoiutingimusi, seega toon oma toitu osakaupa linna.

Viimati käisin Hiiumaal novembris. Uus toidukäik on mis iganes põhjustel ja valede valikute tulemusel veninu ja veninud ja veninud. Peet on otsas ja porgand on otsas. Kurgid ja mahl on ammu otsas ja nii edasi. Järel on vaid kartulit, kaalikat ja 8 sibulat 😀 Nüüd siis oleks võimalus minna.

Ja just nüüd ei käigi praamid Hiiumaale. Veetase idatuulest madal ja nii ongi. Pole tuulesuuna muutuse lootustki. Sõidavad nüüd Virtsust ehk jäätee lootust enam ei ole ja nii näljas ka ei ole, et läheks selliseid teravaid elamusi otsima. Las see võimalus jääb ikka neile, kes päriselt koju tahavad.

Eks tuleb asja ümber hinnata ja kogu perega mineku asemel esimesel võimalusel üksi ära käia. Sest järgmine vaba nädalavahetus on meil alles 7. aprillil. Vot sulle toidukasvatust.

Aga nendest lugudest, kuidas ma veel vaba olles kooli- ja tööajal olen pidanud esmaspäeval tööandajale helistama, et täna ei tule, sest olen saarel lõksus, võiks ka kirjutada. Saarel tuleb ikka oluliselt absurdsemaid olukordi ette, kui idatuul. Ja ma ei usu, et mind iga kord üldse usutigi.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.