Minu Eesti 100

Ma tundsin eile, et minus pole ikka üldse mitte mingit eestlust.

Ma ei käinud lippu heiskamas ega paraadil, ma ei ostnu ühtegi sini-must-valget asja. Ei lilli, küünlaid, sokke ega jäätist. Ma ei teinud hommikuks kiluvõileibu ega õhtuks kartulisalatit ja mulle meeldis NO99 aastapäeva aktuse lahendus.

Ma juba eile lugesin selle kohta, et õlle kuuspakk ei sobi pidulikuks puhuks, ilusaid kuusepuid ei oleks pidanud maha võtma ja see sinine koll oli lastele kole jne ja täna-homme antakse veel hagu juurde.

Olgem ausad, see koll oli ka ainuke, millele mina pihta ei saanud, aga tõenäoliselt oleks pidanud kuulama tema sügavmõttelist juttu. Mina aga sel ajal seletasin oma lastele ka, mis asi see selline on. No ja siis saigi juba läbi. Aga see selleks.

Alustame ikka algusest. Lipuheiskamist ma ei plaaninudki vaatama minna. Me lihtsalt magame sl ajal ja keegi ei võtnud seda isegi mitte teemaks. Hea seegi. Paraadile olin ma peaaegu valmis minema. Lapsed nagu tahtsid ka. Me oleme käinud ja imelik on see, et see jättis neile nii positiivse mulje.

Tegelikkus oli selline, et kui ma kell 10 panin teleka kinni, no et aeg sättima hakata, siis kukkus meie ekraanisõltlane nutma, karjuma, lööma, lolliks nimetama ja need muud hulluse märgid. Kuni temaga tegelesin, oli aeg juba nii palju edasi läinud, et plaanitu torti poleks jõudnud süüa. Selle uudise peale tegi meie suhkrusõltlane läbi täpselt sama kava, mis teile ennist, mille peale polnud kellelgi enam mingit peotuju.

Vanem ei tahtnudki enam kuhugi minna ja mina, kes ma olen just nooremalt tema tuumanohu hankinud, jäin temaga meeleldi telekast paraadi vaatama. Noorem oli kisa vahele siiski püksid jalga saanud ja nemad läksid siis Issiga välja.

Muidu oli vist toreolnud, aga midagi üle tavaliste niidisokkide ta saapasse muidugi ei pannud ja varbad olid väga külmetama hakanud, nii et lõpuni nad ei olnudki. Nüüd hoiame varbaid risti, et tema mitte veel päris üle läinud nohu nüüd kuhugi edasi ei läheks.

Edasi sõime siis selle paljuoodatud toorjuustu-kirsikoogi ära. Mulle kiituseks on see, et kuigi mu kokakunsti kodus üldse ei hinnata, siis vähemalt kooke tahavad kõik ja poekookidest ei tasu juttugi teha. Aga see kirsikook on ikka hea ka.

IMGP9951

Midagi oleks nagu veel tahtnud teha, sest õues oli imeilus ilm ja päev alles poisike. Päike läheb ju juba poole kuueni väljas (eile loojus 17.36, just vaatasin, et lipp alla võtta).

Valikus oli jääkaru vaatamine, aga Noorem võttis jälle millestki tüli üles ja tema haukumine on nii inetu, et otsustasime hüvedest loobuda. Mina läksin karjääri pildistama (mul on uued filtrid, mida tahaks muudkui proovida) ja teised hoopis kelgutama.

Karjäärist tulles käisin siiski Männiku Rimist läbi, mis muide läheb tänasest kinni, nii et niipea enam sinna minna ei saagi ja ostsin karbi kilusid. Hommikul oli Facebook igasugu kiluleibade piltidest täiesti umbes ja sealt see idee tuli. Nii et õhtuks ikka kiluleiba saime.

No ja kõige lõpuks on meil laupäev saunapäev, nii et käesurumist lõpuni vaadata ei jõudnudki. Vot sellega oli minu meelest küll natuke valesti läinud, sest ei ole eriti tore alles mingi 23.00 pääseda Presidendi kätt suruma. Meik juba laiali ja päeval tehtud soeng sassis ja ehk unigi juba silmas. Miks see kõik nii hilja toimus? OK, neid oli poole rohkem, kui tavaliselt ja järgmisel päeval ei olnud tööpäeva, ehk seepärast.

Nii et jah, päev nagu iga teinegi ja ei ole nagu millegi kohta öelda, et vot Eesti 100. sünnipäeval tegime nii.

Aa, Eesti Minutil osalesime ka. Noorem muidugi jonnis ja teda pildil ei ole. Minut on lihtsalt nii lühike aeg, et jõuda kedagi paluda, meelitada ja keelitada. Aga tore pilt sai ikkagi.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.