#kogumispäevik ehk telefon ja andmeside

Vaatasin jälle poole silmaga #kogumispäevik. Üldiselt on meil kulutamise ja säästmisega kõik väga hästi, aga telefoni ja interneti eest maksan küll üleliia palju. Nii koduse kaabliühenduse eest, mida tihti üldse ei ole, kui ka telefoni ja sealse andmeside eest.

Kuna telefoniarve on iga kuu erinev, läksin ja süvenesin sellesse, millest see koosneb. Sain teada, et minu perepakett maksab (kõik arved on mingite komadega, ma ise praegu lihtsustan): Andmeside 7,760 + km + 1€ abikaasa + 1 € laps + 1 € mingid teenustasud =11.30. Võrreldes teiste 3-5-euroste pakettidega natuke liiga palju. Ühesõnaga peaks proovima vähemaks rääkida. Vähemalt andmesidet.

Aa, valetan, siin summa sees on ka lapse telefon, mis määriti mulle mingi järelmaksu eest ja mille eest pean veel pea aasta lõpuni nende klient olema ehk siis minu paigalhoidmiseks ei pea nad hetkel suurt varvast ka mitte liigutama.

Sellest sain aimu siis, kui küsisin endale telefoniostuks mingit soodustust ja mulle pole siiani midagi pakutud. Ja loomulikult ei antud mulle inimese telefoninumbrit, kes mulle selle lapse telefoni pakkumise tegi. See oli muide väga soodne. Lepingu peal on nime juures ainult info@telia ja 123 või umbes nii.
Siis tuli veel välja, et laps saadab teistele telefoniga pilte ja see ongi see kurja juur, miks kuu arved kogu aeg erinevad on.

Tuleb aga välja, et koduinternet on hinnakirja alusel soodsaim võimalik ja uutele liitujatele seda enam ei pakutagi. Nii et siit ei anna vist midagi ära rääkida. Koduinterneti pidamine on kallis lõbu.

Peame kah juba aastaid tabelit, kus sellised püsikulud kirjas on. Toitu hetkel ei jälgi, sest arvame, et see summa ei ole üleliia suur. Igasugu soodustuste jälgimine on juba aastaid veres ja üleliigset toitu väga ära ei viska (no vahel ikka jäävad mingid põhjad seisma ja mina ka alati perekoera eest olla ei jaksa).

Kuna kusagilt kokku hoida enam ei oska, tegelen hetkel siis mõtlemisega, kuidas raha juurde tekitada. Eile pildistasin ja panin osta.ee müüki 22 asja + mõned uued FBsse. Täna olen jätkanud. Ostas uusi asju ei osteta. Tegelikult FBs ka ei osteta, aga no mis sa nendega teed? Internetist ostes on ikka oht, et ei lähe selga või ei lähe jalga. Eriti lastele.

Eks näis, kuidas see ring läheb. Tõenäoliselt on keset talve vale aeg ükskõik mida müüa. Ma olen nendest asjadest lahtisaamisega juba nii palju vaeva näinud, et lihtsam oleks Uuskasutuskeskusesse viia. Tuttuued siltidega asjad, onju. Aga kui omal midagi vaja on, siis küsivad kõik hingehinda.

Vot nii palju siis täna säästuteemal.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

3 kommentaari “#kogumispäevik ehk telefon ja andmeside”

 1. Mina ei oska ka osta.ee-s ega FB gruppides asju müüa. Omast arust nagu ei küsi õigupoolest midagi (no 10 senti alghind ju pole mingi raha küsimine vaid tasuta ära andmine sisuliselt), aga ei lähe seal viimasel ajal eriti midagi kaubaks. Seepärast polegi viitsinud midagi müüki panna ja no talvesaabastega müügiga olen vist hiljaks juba jäänud. 😀 Ja täpselt, kui endal on midagi vaja, siis küsitakse nende asjade eest hingehinda. Kus siin õiglus on??

  Meeldib

  1. Tegelikult oli sügisene Lastekirbuka ring üllatavalt kasulik, aga sinna on tark mõte võtta koht mitme peale ja mitmeks nädalaks ning ainult hooaja kaubaga. Sügisel tõin kõik kleidikesed tagasi. Post on vist lihtsalt nii kalliks läinud, et ei tasu üksikuid asju liigutada, aga kirbukalt saab postikuluta.
   Ja kui kusagil lasteasjad veel liiguvad, siis oma kleidid (ka uued) võin otsejoones Uuskasutusse viia. Või peaks tüdrukutele hoidma 😀

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.