Kuidas teha e-poodi

Ja veel. Otsustasin eelmisel nädalal, et teen omale uuesti e-poe. Erilisi ootusi ei ole, aga kui ei proovi, ei juhtu ka midagi.

Poeplatvormidest otsustasin vana tuttava tasuta WordPress Woocommerce kasuks (tasuta). Ja kulutasin palju närvirakke.

Positiivne on see, et vahepeal on nad plugina eesti keelde tõlkinud. Eelmisel korral pidin seda ise tegema. Samas mäletan probleeme pildifailidega ja need on endiselt alles.

Mul on kõik pildid tehtud ilusti ühesuurused, aga kui olin umbes 12 esimest toodet üles laadinud, selgus, et tootepildid on poes kolmes erinevas suuruses. Ja lõpuks ei aidanudki muu, kui pidin pildi meediateegist ära kustutama ja uuesti üles laadima. Siis läks alles õigesse suurusesse. Hetkel on kõik 15 tootepilti õnneks ühesuurused.Aga enne edasi minekut mõtlen veel hetke. Ehk on mõni muu platvorm kasutajasõbralikum. Tasuta värgid on ikka sellised kahtlased.

Teine probleem on tootekategooria pilt, mis ilmub täiesti ähmasena. Ja ma ei mäleta, kuidas ma sellest eelmisel korral jagu sain. Oli nagu kusagil võimalus selle pisipildi suurust valida ja seal timmides sai nagu paremaks, aga praegu ma üldse sellist kohta ei näe. Oli see siis mingi laiend? Fakt on see, et mul on hea kvaliteediga pildid ja ma ei taha oma poes mingit käkki näha.

Ja kõige lõpuks ma mäletan, et ka kassaga oli mingi kamm. Ostsin veel parema kassa plugina, aga seda ma kahjuks arvutist ei leidnud. Arvasin, et ma ei hakka enam kunagi e-poodi pidama.

Hirmsasti tahaks Maksekeskuse valmis rakendust kasutama hakata, aga seal on kuumaks 15 eurot pluss minu hindadega veel 90 senti igalt tehingult neile.

Tundub nagu kulutatud raha, samas jällegi, kui ei proovi, ei saa teada.

Hakkasin siis nendega lepingut sõlmima ja põrkusin kohe privaatsuspoliitika ja kasutustingimuste failide otsa, mida nad tahavad näha. Nii et nüüd siis uurin ja puurin neid asju. Mingi andmekaitse värk muutus sellest aastast, aga kas just midagi sellist, mida ma pean teadma?

Arvan, et punun midagi valmis ja saadan ära. Kui ei sobi, eks nad siis saadavad tagasi. E-kaubanduse Liidu leht on muidugi maas 😀

Ja kui see kadalipp on läbi käidud, peaks vist kirjutama ka ühe e-poe tegemise juhendi 😀

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

One thought on “Kuidas teha e-poodi”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.